کد خبر: ۵۳۰۰۹
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۰

چگونه سهام خود را در بورس بیمه کنیم؟

یکی از ده بند حمایت از سهامداران بورس در بازار سرمایه بیمه سهام است. سازمان بورس و اوراق بهادار تلاش کرده تا با اجرای آن از ابتدای هفته دوم آبان در بازار سرمایه جو روانی مثبتی را نیز در تالار شیشه‌ای ایجاد کند.
چگونه سهام خود را در بورس بیمه کنیم؟

 

به گزارش تجارت امروز؛ با اجرایی شدن طرح بسته 10 بندی حمایت، 96 درصد از جمعیت سهامداران حقیقی بازار سرمایه در زمره این طرح قرار می‌گیرند.

بر این اساس باید گفت مطابق این طرح سبد سهام افراد حقیقی تا سقف 100 میلیون تومان به وسیله انتشار اوراق تبعی مورد حمایت قرار می‌گیرد، و سرمایه‌گذارانی که سهام صندوق‌های سرمایه‌گذاری را خریده‌اند، برای آنها نیز اوراق تبعی حمایتی منتشر خواهد شد.

در این زمینه یک نمادی به زودی در بورس ایجاد می‌شود و سرمایه‌گذاران می‌توانند سهام اوراق تبعی را به ارزش یک ریال خریداری کنند. در گذشته اسم این نماد «حامی» بوده است و به زودی اسم نماد اعلام می‌شود و با خرید یک ریال از این نماد، کل سبد سهام سرمایه‌گذار حقیقی و خرد به مدت یک سال بیمه می‌شود که بازدهی حداقل 20 درصدی برای این سبد سهام را تضمین می‌کند.

نکته حائز اهمیت این است که سهامدارانی که تمایل به بیمه سهام خود دارند لازم است در یک سال پیش‌رو هیچ‌یک از سهام حاضر در پرتفوی خود را نفروشند.

در خصوص سرمایه‌گذارانی که به صورت غیرمستقیم در بازار حضور دارند و اصطلاحا سهام صندوق‌های سرمایه‌گذاری را خریده‌اند، نیز باید اشاره کرد برای آنها نیز اوراق تبعی حمایتی منتشر خواهد شد و سازوکار اوراق تبعی برای صندوق‌ها نیز از سوی سازمان بورس ابلاغ می‌شود که اصل سرمایه‌گذاری افراد حقیقی در صندوق ها را تضمین می‌کند.

 

 

انتهای مطلب

نظر شما