کد خبر: ۵۳۰۳۰
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۲

واردات خودرو با رانت صحیح نیست!

وضعیت سهمیه‌بندی واردات خودرو نشان از آن دارد که کاهش ملموس قیمت در کار نخواهد بود و شرکت‌های واردکننده به دلیل آنکه خود از تولیدکنندگان محصولات بی‌کیفیت و یا با ستاره  کیفی کم هستند اجازه راکد شدن بازار محصولاتشان را نخواهند داد.  

به گزارش تجارت امروز؛ این روز‌ها واردات خودرو تقریباً به‌صورت انحصاری درآمده است و تمام شرکت‌هایی که به‌نوعی برای استیضاح نشدن آقای وزیر زحمت کشیدند حق خود را گرفته‌اند!

مجلس این موضوع را که او باعث ایجاد انحصار شده تکذیب کرده و مدعی است در خصوص نوع خودرو‌های وارداتی هیچ انحصاری قائل نیست و انتظار می‌رود واردات خودرو متناسب با مطالبات مردم صورت گیرد.

مجلس قانون واردات خودرو را تصویب کرد که ساز و کار واردات خودرو نیز در این قانون دیده شده است و دولت وظیفه دارد واردات خودرو را انجام دهد و با افکار مردم در زمینه واردات خودرو بازی نکند.

واردات خودرو باید به دور از رانت باشد

رئیس مجلس سه ایراد را به این آیین نامه وارد دانست و در نامه‌ای به دولت ابلاغ کرد. وزارت صمت هرچه سریع‌تر اشکالات را برطرف کرده و به سرعت برای واردات خودرو اقدام کند.

محدودیت باعث رانت می‌شود

ایجاد محدودیت و انحصار در واردات خودرو نظر مجلس نیست. قطعا اگر بنا باشد در واردات نیز انحصار ایجاد شود قطعا مجلس ورود خواهد کرد و از قانون خود دفاع می‌کند، از سوی دیگر در خصوص نوع خودرو‌های وارداتی نیز مجلس در قانون قائل به واردات خودرو از کشور‌های خاصی نشده و واردات خودرو باید متناسب با مطالبات مردم صورت گیرد.

انتهای مطلب

نظر شما