کد خبر: ۵۳۰۳۰
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۲

واردات خودرو با رانت صحیح نیست!

وضعیت سهمیه‌بندی واردات خودرو نشان از آن دارد که کاهش ملموس قیمت در کار نخواهد بود و شرکت‌های واردکننده به دلیل آنکه خود از تولیدکنندگان محصولات بی‌کیفیت و یا با ستاره  کیفی کم هستند اجازه راکد شدن بازار محصولاتشان را نخواهند داد.  
واردات خودرو با رانت صحیح نیست!

به گزارش تجارت امروز؛ این روز‌ها واردات خودرو تقریباً به‌صورت انحصاری درآمده است و تمام شرکت‌هایی که به‌نوعی برای استیضاح نشدن آقای وزیر زحمت کشیدند حق خود را گرفته‌اند!

مجلس این موضوع را که او باعث ایجاد انحصار شده تکذیب کرده و مدعی است در خصوص نوع خودرو‌های وارداتی هیچ انحصاری قائل نیست و انتظار می‌رود واردات خودرو متناسب با مطالبات مردم صورت گیرد.

مجلس قانون واردات خودرو را تصویب کرد که ساز و کار واردات خودرو نیز در این قانون دیده شده است و دولت وظیفه دارد واردات خودرو را انجام دهد و با افکار مردم در زمینه واردات خودرو بازی نکند.

واردات خودرو باید به دور از رانت باشد

رئیس مجلس سه ایراد را به این آیین نامه وارد دانست و در نامه‌ای به دولت ابلاغ کرد. وزارت صمت هرچه سریع‌تر اشکالات را برطرف کرده و به سرعت برای واردات خودرو اقدام کند.

محدودیت باعث رانت می‌شود

ایجاد محدودیت و انحصار در واردات خودرو نظر مجلس نیست. قطعا اگر بنا باشد در واردات نیز انحصار ایجاد شود قطعا مجلس ورود خواهد کرد و از قانون خود دفاع می‌کند، از سوی دیگر در خصوص نوع خودرو‌های وارداتی نیز مجلس در قانون قائل به واردات خودرو از کشور‌های خاصی نشده و واردات خودرو باید متناسب با مطالبات مردم صورت گیرد.

انتهای مطلب

نظر شما