کد خبر: ۵۳۰۳۹
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۱

توییتر نصف نیروهای خود را اخراج کرد

پیام‌رسان توییتر خبر اخراج ۵۰ درصد از نیرو‌های خود را تائید کرد و اعلام کرده که به هشدار‌های خود عمل کرده است.

به گزارش تجارت امروز؛ توییتر یکی از پلتفرم‌های پرمخاطب دنیا در بخش‌های رسانه‌ای است. شرکتی آمریکایی که اخیراً توسط ایلان ماسک خریداری شد.

رئیس بخش ایمنی و یکپارچگی شرکت آمریکایی توییتر اعلام کرد که این پلتفرم رسانه اجتماعی به هشدار‌های خود عمل کرده و ۵۰ درصد از نیروی کار خود را کاهش داده است.

یوئل راث، رئیس بخش ایمنی و یکپارچگی شرکت آمریکایی توییتر، روز شنبه اعلام کرد که این پلتفرم رسانه اجتماعی به هشدار‌های خود عمل کرده و ۵۰ درصد از نیروی کار خود را کاهش داده است.

 وی در توییتی نوشت: تعدیل نیروی روز گذشته تقریباً ۱۵ درصد از (نیروهای) سازمان اعتماد و ایمنی ما را تحت تأثیر قرار داد (در مقایسه با کاهش تقریباً ۵۰ درصدی نیرو در کل شرکت) و کارکنان بخش مذاکرات در خط مقدم کمترین تأثیر را تجربه کردند.

این مقام توییتر همچنین تأکید کرد که گروه مسئول نظارت و جلوگیری از اطلاعات نادرست و محتوای مضر در این پلت فرم تا حد زیادی دست‌نخورده باقی‌مانده است.

به گفته راث، مبارزه با اطلاعات نادرست در این پلتفرم اولویت اصلی توییتر خواهد بود. همین هدف توسط ایلان ماسک، مالک جدید این شرکت، در توییت خود تأکید شده است.

وی دستور اخراج کارکنان را در کنار سایر اقدامات، در تلاش برای حفظ ثبات مالی این شرکت داد، زیرا توییتر به دلیل خروج گسترده تبلیغ‌کنندگان به دلیل نگرانی‌ها در مورد تعدیل محتوا تحت مدیریت جدید، «کاهش شدید درآمد» را تجربه کرده است.

ماسک اوایل روز شنبه در توییتی نوشت: در رابطه با تعدیل نیروی توییتر، متأسفانه زمانی که این شرکت بیش از ۴ میلیون دلار در روز ضرر می‌کند، چاره‌ای نیست.

وی همچنین افزود به کسانی که شغل خود را ازدست‌داده‌اند، حقوق سه ماه به‌عنوان غرامت اخراج داده می‌شود، که ۵۰ درصد بیشتر از آن چیزی است که باید قانوناً پرداخت شود.

بر اساس تعدادی از توییت‌های کارمندان، اخراج‌ها بیشتر بر بخش‌های ارتباطات، مدیریت محتوا، حقوق بشر و گروه‌های آموزش اخلاق در ماشین‌آلات و همچنین برخی بخش‌های تولید و مهندسی تأثیر گذاشته است.

انتهای مطلب

نظر شما