کد خبر: ۵۳۰۴۳
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۳

موجودی انبارهای قطعات خودرو نیز باید شناسه دار شوند!

اتاق اصناف ایران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تمام قطعات یدکی موجود در انبارهای شرکت‌ها و فروشگاه‌هاباید شناسه و کد رهگیری داشته باشند.

موجودی انبارهای قطعات خودرو نیز باید شناسه دار شوند!

به گزارش تجارت امروز؛ وضعیت آشفته کیفیت لوازم یدکی و استفاده از اجناس نامرغوب در بازار باعث شده بود که خریداران زیادی در این حوزه اعلام نارضایتی کنند؛ سامانه کد رهگیری و شناسه جدید وزارت صمت شاید بتواند بخشی از مشکلات کیفی محصولات را کاهش دهد.

تولید و واردات لوازم یدکی خودرو براساس اعلام وزارت صمت ملزم به دریافت شناسه کالا شده بود و آخرین مهلت برای این منظور ۱۵ مهر‌ماه سال جاری تعیین شده بود. اما با توجه به درخواست‌های مکرر اصناف برای تمدید مهلت تعیین شده وزارت صمت با تمدید این مهلت موافقت کرد.

براین اساس مصوبه قبلی در خصوص پایان مهلت ثبت شناسه و کد رهگیری لوازم یدکی خودرو تا ۱۵ مهر لازم الاجرا نیست و برای رفع دغدغه صنف لوازم یدکی کشور مهلت مذکور به مدت دو ماه تمدید شده است.

همچنین اتاق اصناف ایران با صدور اطلاعیه‌ای برای اتحایه‌ها و واحد‌های صنفی فعال در حوزه قطعات یدکی خودرو  از ضرورت دریافت شناسه و کد رهگیری قطعات یدکی خودرو موجود در انبار‌ها خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است به آگاهی تمامی می‌رساند: «به موجب مصوبه ستاد هماهنگی مبارزه با کالای قاچاق و تقلبی وزارت صمت، الزامی است شناسه کالا و کد رهگیری تمامی لوازم یدکی خودرو موجود در انبار‌های اشخاص حقیقی و حقوقی از سامانه جامع تجارت دریافت شده و متعاقب آن از طریق سامانه مذکور مبادلات لازم انجام شود».

انتهای مطلب

نظر شما