کد خبر: ۵۳۰۴۸
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰

قیمت مسکن در مناطق متوسط تهران چند؟

وضعیت بازار مسکن این روز‌ها به دلیل رکود خوب نیست؛ رکودی که توأم با تورم است؛ رکودش به دلیل نبود خریدار و تورمش به دلیل افزایش هرلحظه‌ای هزینه‌های ساخت‌وساز در مناطق است.  

قیمت مسکن در مناطق متوسط تهران چند؟

به گزارش تجارت امروز؛ مسکن یکی از مولد‌های اشتغال‌زایی در ایران است، اما به‌جای نگاه به آن به‌عنوان یک کالای اساسی و نیاز جامعه به چشم یک کالای سرمایه‌ای به آن نگاه می‌شود.

متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در مناطق بورس فروش آپارتمان‌های ریز متراژ، به بیش از ۳۰‌میلیون تومان رسید.

هم اکنون سطح متوسط قیمت آپارتمان در این مناطق، در محدوده۳۲ تا ۳۳‌میلیون تومان به ازای هر مترمربع، قرار دارد. به‌این‌ترتیب، متقاضیان خرید آپارتمان در این دو منطقه برای یک واحد ۴۵ مترمربعی به‌طور متوسط باید بودجه‌ای حول‌وحوش یک میلیارد و ۵۰۰‌میلیون تومان را در نظر داشته باشند.

البته این سطح قیمتی بر مبنای آمار‌های رسمی از سطح متوسط قیمت واحد‌های مسکونی فروش رفته در این مناطق (مناطق ۹ و ۱۰ شهر تهران) در مهرماه است. بر اساس اعلام بانک مرکزی، در مهرماه امسال متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در منطقه ۹ شهر تهران حول‌وحوش ۳۳‌میلیون تومان و هر مترمربع آپارتمان در منطقه ۱۰ معادل ۳۲‌میلیون تومان بوده است.   بررسی فایل‌های عرضه‌شده به بازار مسکن این دو منطقه مصرفی واقع در نیمه جنوبی شهر تهران نشان می‌دهد هم اکنون عمده واحد‌هایی که به بازار این دو منطقه عرضه‌شده‌اند نیز سطح قیمتی حول‌وحوش آمار‌های رسمی اعلام‌شده دارند.

البته در این میان فایل‌های با عمر بنای بالاتر یا فایل‌هایی که فاقد یک یا چند مورد از امکانات مانند پارکینگ، انباری، آسانسور و... هستند با سطوح قیمتی پایین‌تر و بعضاً کمتر از ۳۰‌میلیون تومان به ازای هر مترمربع نیز یافت می‌شوند. اما تعداد این فایل‌ها محدود است. در ادامه قیمت‌هایی که دنیای اقتصاد در خصوص آن تحقیق کرده آمده است.

قیمت مسکن در مناطق متوسط تهران چند؟

انتهای مطلب

نظر شما