کد خبر: ۵۳۰۶۳
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۶
با طرح مجلس تدوین می شود؛

شرایط جدید وام ازدواج و فناوری

یکی از نمایندگان مجلس خبر از طرحی داد که بر اساس آن تعداد افرادی که وام ازدواج و فرزندآوری به آنها تعلق می گیرد افزایش خواهد یافت.
شرایط جدید وام ازدواج و فناوری

به گزارش تجارت امروز، به گفته یکی از نمایندگان مجلس، با تصویب یک طرح دو فوریتی تعداد مشمولان وام ازدواج و فناوری گسترده تر خواهد شد و افراد بیشتری می توانند از این وام استفاده کنند. 

محسن دهنوی اشاره به تصویب دو فوریت طرح الحاق یک ماده به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، گفت: مجلس در قانون جمعیت و خانواده تسهیلاتی را برای کمک به ازدواج و تشویق فرزندآوری پیش بینی کرده بود منتهی به دلیل وجود یک سری خلاءهای قانونی جمعیت زیادی از جوانان امکان دریافت این تسهیلات را نداشتند.

وی توضیح داد: مشمولان غایب نظام وظیفه و یا آنهایی که بدهی بانکی و بدهی مالیاتی داشتند نمی‌توانستند از تسهیلات ازدواج و فرزندآوری استفاده کنند. ما در این طرح دوفوریتی به دنبال این هستیم که این ممنوعیت قانونی برداشته شود و همه جوانان بتوانند از تسهیلات فرزندآوری و ازدواج استفاده کنند.

نماینده تهران اضافه کرد: در صورت تصویب نهایی این طرح ممنوعیت‌های موجود در قوانین دیگر که مانع دریافت وام ازدواج و وام فرزندآوری می‌شد، برداشته خواهد شد و بر اساس آن جمعیت یک میلیونی باقیمانده از جوانان می‌توانند از تسهیلات ازدواج و فرزندآوری برخوردار شوند. منابع اعطای این تسهیلات هم در تبصره ۱۶ قانون بودجه سال جاری دیده شده است.

دهنوی مجددا توضیح داد: اگر این طرح تصویب شود همه مشمولان در قانون جوانی جمعیت و قوانین عادی می‌توانند وام ازدواج و فرزندآوری بگیرند و هیچ قانون دیگری مانع دریافت این تسهیلات نمی‌شود. یعنی اگر کسی مشمول غایب نظام وظیفه هم بود باید وام ازدواج و فرزندآوری بگیرد.

این عضو هیات رئیسه مجلس در پایان گفت که کلیات این طرح هفته آینده در مجلس بررسی می‌شود که در صورت تصویب کلیات مجلس وارد جزئیات خواهد شد. / ایسنا

انتهای پیام

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما