کد خبر: ۵۳۰۷۸
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۶

چگونه و از کجا سکه طلا بخریم

اگر قصد خرید سکه دارید و نمی دانید چگونه باید یک خرید امن داشته باشید توصیه می کنیم این مقاله را بخوانید.

به گزارش تجارت امروز، بازار‌های مالی ایران سال هاست با تلاطم‌های بسیاری مواجه است و صاحبان سرمایه‌های خرد و کلان در تکافو هستند تا بتوانند ارزش دارایی‌های خود را حفظ کنند و طبعا یکی از بازار‌هایی که مردم به سراغ آن می‌آیند بازار طلاست.
تجربه نشان داده است که طلا ارزش دارایی‌ها را ثابت نگه می‌دارد هر چند ممکن است طلا مانند برخی کالا‌ها با افزایش‌های عجیب و باورنکردنی مواجه باشد، اما ارزش دارایی صاحب سرمایه را تقریبا ثابت نگه می‌دارد.
بازار‌هایی مثل بازار طلا و یا مسکن در مقاطعی با افزایش بسیار زیاد قیمت مواجه بودند، اما طلا مثل آن‌ها عمل نکرده است. بر همین اساس بسیاری از سرمایه داران طلا را به عنوان یک کالای امن برای حفظ سرمایه تلقی می‌کنند و ترجیح می‌دهند سرمایه خود را به طلا تبدیل کنند.
در این میان سکه طلا هم در بستر بازار طلا یک سرمایه مطمئن محسوب می‌شود هر چند که گاهی با حباب قیمتی هم مواجه بوده است.
در نوسان اخیر هم برخی از صاحبان سرمایه به خصوص سرمایه‌های خرد تلاش کرده اند به بازار سکه ورود کرده و سرمایه‌های هر چند اندک خود را به سکه تبدیل کنند.
حال اگر شما هم جزو همین افراد هستید و قصد خرید سکه دارید به این نکته توجه کنید.
سکه را با وکیوم بخرید سکه وکیومی احتمال کمتری در تقلبی بودن دارد، اما توجه کنید که وکیوم آن متعلق به شرکتی شناخته شده و معتبر باشد چرا که در سال‌های گذشته سکه‌های وکیوم دار هم از گزند تقلب در امان نماند.
حتما توجه کنید که سکه‌ها را از محلی معتبر و شناسنامه دار تهیه کنید و حتما از فروشنده فاکتور بگیرید، در تهران فروشگاه‌ها و صرافی‌های شناسنامه دار و معتبری هستند که سکه عرضه می‌کنند، این فروشگاه‌ها سالیان سال است که خرید و فروش سکه کارشان است و فاکتورهایشان اعتبار دارد، درست این است که سکه را از این فروشگاه‌ها تهیه کنید تا خیالتان راحت باشد؛ و توصیه دیگر این است که اگر این امکان برایتان فراهم است با کسی که شناختی از طلا دارد و به اصطلاح خبره بازار است به بازار طلا بروید و سکه بخرید.

نظر شما