کد خبر: ۵۳۰۷۹
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۸

جزئیات یک عرضه اولیه جدید

جزئیات یک عرضه اولیه جدید
یک عرضه اولیه جدید شاید بتواند کمی در بازار بورس تاثیرگذار باشد البته «کمی» . شرایط بورس سال هاست که بد و شاخص ها منفی است و طبیعی است که با یک اقدام نتوان آن را بهتر کرد. یکی از شرکت های دارویی اقدام به عرضه 5 درصد سهام شرکت خود به صورت سهام اولیه کرده است.

به گزارش تجارت امروز، سازمان بورس اوراق بهادار تصمیم گرفته است با عرضه ۲۰۰ میلیون سهم شرکت دارویی آرایشی بهداشتی آریان کیمیاتک با نماد معاملاتی «کیمیاتک» موافقت کند. این مقدار سهم معادل پنج درصد سهام این شرکت است و بر اساس برنامه ای که اعلام شده است شنبه هفته آینده یعنی ۲۸ آبان در بورس عرضه خواهد شد. 

این میزان عرضه توسط گروه مدیریت صنعت خرده فروشی کوروش در حالی در بازار دوم معاملات بورس از طریق کارگزاری بانک ملت انجام می‌شود که در آن قیمت پایه هر سهم ۹۵۰ تومان و قیمت پایه کل ۱۹۰ میلیارد تومان تعیین شده است.

بر اساس این گزارش، کارگزاران خریدار درصورتی مجاز به ورود سفارش خرید به سامانه معاملاتی هستند که ۱۰ درصد ارزش سهام مورد معامله بر اساس قیمت پایه را نقدا ً یا بصورت ضمانتنامه بانکی بدون قید و شرط از مشتری دریافت کرده و حسب مورد به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی واریز یا ارائه دهند و تاییدیه را مبنی بر اخذ تضامین مربوطه به بورس تهران تحویل دهند.

مدیران بورس تهران امید دارند با عرضه های اولیه، سرمایه های سرگردان را به سمت بورس سوق دهند اما آیا بعد از تجربه های تلخ سال های اخیر ، مردم باز هم اعتماد می کنند و سرمایه های خود را به نمادهای بورسی تبدیل می کنند؟

نظر شما