کد خبر: ۵۳۰۹۹
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۴

کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران: شهروندان خودمراقبتی کنند

در پی بروز آلودگی هوا که معمولا این فصل از سال به دلیل وارونگی هوا، شاهدش هستیم، کمیته اضطرار آلودگی هوا تشکیل جلسه داد و از مردم خواست که با زدن ماسک و تردد کمتر در سطح شهر خود مراقبتی کنند.

به گزارش تجارت امروز، عابد ملکی معاون هماهنگی امور استانی استانداری تهران در پایان جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران در جمع خبرنگاران در تشریح جزئیات مصوبات این جلسه، گفت: با توجه به اینکه وضعیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد باید شهروندان بر اساس آموزش‌هایی که از طریق رسانه‌ها ارائه می‌شود خود مراقبتی را در دستور کار خود قرار دهند و به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی با اشاره به ممنوعیت فعالیت‌های ورزشی در فضای باز، ادامه داد: تردد حداقلی گروه‌های حساس از جمله کودکان، زنان باردار، بیماران قلبی، عروقی و تنفسی و سالمندان و همچنین استفاده از ماسک‌های مناسب همچون N ۹۵ برای روز‌هایی که شرایط هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون استاندار تهران تاکید کرد: با توجه به وضعیت وارونگی هوا و احتمال تداوم شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس باید شهروندان توصیه‌های خودمراقبتی را جدی بگیرند. همچنین در جلسه امروز تاکید شد در صورت تشدید آلودگی هوا جلسه کارگروه اضطرار برگزار و مصوبات متعاقبا اعلام خواهد شد.

نظر شما