کد خبر: ۵۳۱۲۹
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۰۶:۲۲

شرایط دریافت وام کشاورزی چیست؟

با توجه به شرایط اقتصادی کشور، دریافت تسهیلات از بانک ها دشوارتر از سال های قبل شده است با این حال یکی از وام هایی که بانک کشاورزی هنوز آن را پرداخت می کند وام کشاورزی است.

به گزارش تجارت امروز، اگر خواهان دریافت وام کشاورزی هستید باید حساب جاری فعالی داشته باشید. 

ایسنا در این باره طی گزارشی می نویسد: مشاهدات میدانی از برخی شعب بانک کشاورزی در روند پرداخت تسهیلات بیانگر این است که اکثر شعب این بانک از طریق بررسی میانگین حساب وام می‌دهند؛ اینگونه که برای حساب جاری سه برابر میانگین آن و برای حساب‌های کوتاه مدت نیز دو برابر میانگین می‌توان وام گرفت.

 به دنبال آن که بانک مرکزی بلوکه کردن بخشی از مبلغ وام توسط بانک و همچنین سپرده‌گذاری بدون سود برای دریافت تسهیلات را ممنوع اعلام کرده است  ، عمزلکرد بانک‌ها در در زمینه پرداخت وام کشاورزی  مورد بررسی قرار گرفته و معلوم می شود که به طور نمونه شرایط وام دهی از سوی بانک کشاورزی و چگونگی برخورد این بانک با بخشنامه مربوطه رصد شده است.

بر اساس مشاهدات میدانی از برخی شعب بانک کشاوزی این بانک برای پرداخت تسهیلات خرد، مبلغی از وام یا سپرده را بلوکه نمی‌کند. اما پرداخت وام در این بانک منوط به بررسی میانگین حساب است.

در این زمینه، مسئول اعتبارات یکی از شعب بانک کشاورزی می‌گوید که برای دریافت وام اگر حساب جاری داشته باشید می‌توانید تا سه برابر میانگین آن وام بگیرید و در صورت داشتن حساب کوتاه‌مدت تا دو برابر میانگین آن را می‌توانید تسهیلات تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان دریافت کنید.

همچنین، شعبه دیگری نیز درباره شرایط پرداخت وام اینگونه توضیح می‌دهد که می‌توان پس از گذشت شش ماه تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان به روش ذکر شده در بالا وام خرد گرفت.

البته، در رابطه با اینکه برای دریافت وام از بانک کشاورزی به این شکل شرایط اخذ ضامن به چه صورت است، مسئولان شعب این بانک اعلام می‌کنند که برای وام بالای ۵۰ میلیون تومان باید یک ضامن می‌خواهد.

علاوه براین، شعبه دیگری می‌گوید که ضامن برای دریافت وام باید کارمند رسمی و چک صیادی داشته باشد.

بررسی‌های دیگر از شعب بانک کشاورزی نیز بیانگر این است که باید حداقل سه تا شش ماه از افتتاح حساب شما در این بانک گذشته باشد تا میانگین حساب شما براساس نوع حساب بررسی شود که بتوانید وام بگیرید.

طبق این گزارش، در حالی بانک کشاورزی شرط تسهیلات‌دهی در شعب خود را میانگین حساب اعلام می‌کند که مسئولان بانکی معتقدند بانک‌ها نباید برای پرداخت تسیهلات خرد شرط بررسی میانگین حساب بگذارند و باید براساس رتبه اعتباری نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام کنند.

انتهای پیام

نظر شما