کد خبر: ۵۳۱۴۵
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۱

تویوتا پریوس 2023 + تصاویر

تویوتا پریوس را ایرانی ها می شناسند و این خودرو در خیابان های شهرهای ایران تردد می کند. اما این خودرو امسال با شکل و شمایل زیبایی عرضه شده است.

به گزارش تجارت امروز، خودروهای جدید همگی به دنبال استفاده از سازگاری با طبیعت و استفاده از انرژی های پاک هستند و تویوتا هم از این قاعده مستثنی نیست.

عصر ایران درباره پریوس 2023 گزارشی تهیه کرده است که در ادامه می آیند.

نسل پنجم تویوتا پریوس در اروپا به طور رسمی رونمایی شد. چند ساعت بعد هم مراسم مشابهی را در آمریکا شاهد بودیم تا این محصول موفق تویوتا باردیگر حضور قدرتمند خود را در بازار‌های خارجی اعلام کند.

در بازار اروپا، پریوس جدید فقط در تریم پلاگین هیبرید عرضه خواهد شد. این پیشرانه شامل یک تپنده ۲ لیتری ۴ سیلندر در هماهنگی با سیستم الکتریکی است که مجموعا ۲۲۰ اسب بخار خروجی را ارائه می‌دهد.

بدین ترتیب در مقایسه با پریوس کنونی شاهد افزایش ۹۹ اسب بخاری خروجی پیشرانه هیبریدی هستیم. گفتنی است مدل قبلی پریوس از ترکیب تپنده ۱.۸ لیتری ۴ سیلندر با سیستم الکتریکی استفاده می‌کند که ۱۲۱ اسب بخار خروجی دارد.

پریوس پلاگین هیبرید نسخه اروپا از باتری ۱۳.۶ کیلووات ساعت استفاده می‌کند که در مقایسه با بسته باتری ۸.۸ کیلووات ساعت مدل قبلی، بازهم یک بروزرسانی مهم را نمایش می‌دهد. بسته باتری زیر صندلی ردیف عقب جانمایی شده است.

مقامات تویوتا ادعا می‌کنند که میزان مصرف سامانه هیبریدی پیشرانه از باتری نیز نسبت به مدل قبلی تا ۵۰ درصد بهینه شده است که این رویکرد در مهندسی تویوتا بسیار ارزشمند ارزیابی می‌شود.

تویوتا پریوس پلاگین هیبرید ۲۰۲۳
سقف خورشیدی به منظور شارژ باتری در روز‌های آفتابی و حتی هنگام حرکت، یکی دیگر از ویژگی‌های پریوس جدید است که برد حرکتی خودرو را افزایش می‌دهد.

اتاق در قسمت ستون آخر و شیب سقف حس یک خودروی کوپه را به نمایش گذاشته است. چراغ‌های اصلی عقب نیز طراحی جالب و هماهنگی با ویژگی کوپه مانند خودرو دارند.

کابین و جزئیات آن از مواد اولیه بسیار باکیفیت شکل گرفته اند. نمایشگر‌های دیجیتال و نورپردازی داخلی نیز حس فناورانه جالبی به کابین داده اند.

تویوتا پریوس 2023 + تصاویر

تویوتا پریوس 2023 + تصاویر

 

تویوتا پریوس 2023 + تصاویر

تویوتا پریوس 2023 + تصاویر

 

تویوتا پریوس 2023 + تصاویر

 

تویوتا پریوس 2023 + تصاویر

نظر شما