کد خبر: ۵۳۱۴۷
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۹

یک پیش بینی از نوسانات مهیج بازار طلا

در هفته های گذشته قیمت هر انس طلا در بازارهای بین المللی نوسانی بیش از صد دلار را تجربه کرد که نوسانی هیجان انگیز و غافلگیرانه بود.

به گزارش تجارت امروز، حالا برخی کارشناسان می گویند طلا در شیب نزولی قرار خواهد گرفت. چرا که قیمت طلا نسبت به روزهای قبل اندکی کاهش را نشان می دهد. 

پس از رسیدن قیمت اونس طلا به حدود ۱۷۸۰ دلار، با موضع‌گیر‌ی‌های اخیر مقامات فدرال رزرو درباره تداوم رشد نرخ سود برای مهار تورم، این روند صعودی تا حدود زیادی متوقف شد.

برخی تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که در صورت بازگشت طلا به زیر ۱۷۵۰ دلار، این امکان وجود دارد که طلا با شیبی تند سقوط کند.

وسعت نوسانات طلا در دو هفته گذشته بسیاری را غافلگیر کرد. فرانک چولی، استراتژیست ارشد بازار RJO Futures به کیتکو نیوز گفت، فلز گرانبها خیلی سریع، افزایش پیدا کرد.

طلا از ۱۶۳۱ دلار در ابتدای نوامبر به نزدیک به ۱۷۸۰ دلار در هر اونس در هفته جاری افزایش یافت. اما به نظر می‌رسد که این نوسانات حداقل در حال حاضر تمام شده باشد. قیمت آتی طلای دسامبر آخرین بار در حدود ۱۷۵۹ دلار در هر اونس معامله شد که ۰.۶ درصد در هفته کاهش را تجربه کرد.

چولی روز جمعه گفت: «طلا به ۱۸۰۰ دلار نزدیک شد؛ و اکنون بازار شاهد اندکی کاهش سود است. به نظر می‌رسد که در حال چرخش حرکت است. من هنوز روند نزولی را پیش‌بینی نمی‌کنم.»

همیشه این ایده خوبی است که به دلار آمریکا توجه کنیم. چولی در این باره می گوید که  بازار طلا می‌تواند توجه بیشتری به نحوه معامله بازدهی خزانه داری آمریکا در هفته آینده داشته باشد. او گفت: «اگر طلا زیر ۱۷۵۰ دلار بسته شود، من روند نزولی را پیش‌بینی میکنم. در ۱۷۲۵ دلار، اوضاع برای طلا بدتر می‌شود.»

منبع: اقتصاد نیوز

نظر شما