کد خبر: ۵۳۱۵۲
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۴

بازار بیت‌کوین می‌ریزد؟

بیت کوین در طول چند سال عمر خود بارها اوج گرفته و بارها نیز ریخته است؛ اما کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که بزرگترین ریزش بیت‌کوین در حال رخ دادن است.
بازار بیت‌کوین می‌ریزد؟

به گزارش تجارت امروز؛ بازار بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال چنان به هم‌ریخته است که بیشتر کارشناسان پیش‌بینی ریزشی شدید در این بازار را دارند و بر اساس پیش‌بینی ‌ها این ریزش می‌تواند وضعیت جدیدی در بازار ایجاد کند.

در حالی که به نظر می‌رسد بازار‌ها در حال هضم کردن چالش ورشکستگی FTX هستند، قیمت بیت کوین در روز پنجشنبه به ۱۶۶۸۶ دلار و در روز جمعه نیز در همین محدوده‌ها در نوسان بود.  

داده‌های تحلیلی نشان می‌دهد نرخ برابری بیت کوین به دلار آمریکا شاهد نوسانات خفیف در بازار وال استریت است. در واقع این جفت با رویداد‌های مرتبط با ورشکستگی FTX سازگاری نشان دادند.  به گزارش کوین تلگراف، قانونگذاران ایالات متحده قصد دارند در ماه آینده یک جلسه استماع اختصاصی در مورد FTX برگزار کنند، در حالی که بنا بر گزارش ها، بانکمن-فرید در معرض تلاش‌هایی برای استرداد وی از باهاما است.

با این حال مفسران معروف بازار رمزارز‌ها چندان خوش بین نیستند. به عنوان مثال کریپتو تونی در توییتی نوشت: گاو‌ها واقعاً باید ۱۷۶۰۰ دلار را پس بگیرند تا بتوانیم به خوبی در موقعیت طولانی قرار بگیریم. ایل کاپو با تکرار هشداری مبنی بر اینکه آلت کوین‌ها می‌توانند تا ۵۰ درصد ضرر بیشتری ببینند، در پیام خود صراحتاً اعلام کرد: تکرار می‌کنم؛ از همه بازار‌ها خارج شوید. از ما مشاوره رایگان بگیرید و کمردرد خود را درمان کنید!

در مورد اهداف بالقوه نزولی  نرخ برابری بیت کوین به دلار، تحلیلگر Titan of Crypto مناطق مختلفی با نقدینگی بالا را در دفتر سفارش مبادلات علامت گذاری کرده است. این تحلیل‌ها نشان می‌دهد که ممکن است بیت کوین تا ۱۳۵۰۰ دلار نیز سقوط کند.

بنابر این تحلیل‌ها اگرچه نقدینگی برای جذب حدود ۱۸.۵ هزار دلار، ۱۷.۲ هزار دلار و ۱۵.۵ هزار دلار وجود دارد، اما نقدینگی بزرگ‌تر با ۱۳.۵ هزار دلار کمتر است. در همین حال، منابع تجزیه و تحلیلی  Material Indicators، کل نقدینگی پیشنهادی را بین قیمت لحظه‌ای و ۱۳۰۰۰ دلار معادل ۱۹۵ میلیون دلار در دفتر سفارش باینانس محاسبه کرده اند.

بر همین اساس بسیاری از افرادی که در حوزه رمزارز فعالیت دارند اقدام به کاهش فعالیت خود و رصد بازار کرده‌اند. 

انتهای مطلب

انتهای مطلب

نظر شما