کد خبر: ۵۳۱۵۷
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۶

لیست افراد جدید مشمول یارانه مشخص شد

5 میلیون و 930 هزار نفر در اردیبهشت امسال یارانه شان قطع شده بود که بعد از بررسی مجددا یارانه سه میلیون نفر دیگر برقرار گریدید.

به گزارش تجارت امروز، بر اساس گزارش رسانه ها، یک میلیون نفر از متقاضیان یارانه مشمول دریافت آن تشخیص داده نشده اند.

براساس اطلاعات سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها از مجموع ۵ میلیون و ۹۳۰ هزار نفری که یارانه آن‌ها در اردیبهشت قطع شده بود، ۳میلیون نفر مجدداً مشمول یارانه شدند. همچنین یک میلیون نفر نیز در دهک ۱۰ درآمدی قرار گرفته‌اند و مشمول دریافت یارانه تشخیص داده نشده‌اند.

 ۳میلیون نفر مجدداً مشمول یارانه نقدی شدند. با توجه به اطلاعات ارائه‌شده از سوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها کل افراد ثبت‌نام‌شده تا ابتدای آبان ۱۴۰۱ برابر با ۲میلیون و 650 هزار نفر هستند. با توجه به بررسی‌های انجام‌شده، از بین این افراد یک میلیون و 650 هزار نفر در دهک ۱ـ۹ درآمدی قرار گرفتند و مشمول پرداخت یارانه شدند.

همچنین یک میلیون نفر نیز در دهک ۱۰ درآمدی قرار گرفته‌اند و مشمول دریافت یارانه تشخیص داده نشده‌اند.

لازم به ذکر است که کل افراد محذوف اردیبهشت ۱۴۰۱، ۵ میلیون و 930 هزار نفر بودند که از این تعداد 4 میلبون و 300 هزار نفر در سامانه حمایت درخواست بازبینی ثبت کردند. از این تعداد سه نفر در دهک‌های درآمدی ١ـ٩ شناخته شدند و مجدداً یارانه ایشان برقرار و معوقات یارانه به حساب سرپرست خانوار واریز شد.

گفتنی است، یکی از معیار‌های تعیین دهک‌بندی خانوار‌ها که اخیراً مورد تأکید قرار گرفته است، دریافت سهمیه دو هزار دلاری است، به‌عبارت دیگر اگر فردی این سهمیه را دریافت کند، اطلاعات مربوط به آن تحت عنوان فعالیت اقتصادی فرد در سامانه رفاه ایرانیان ثبت خواهد شد و ممکن است دهک‌بندی افراد را دستخوش تغییر کند.

منبع: مشرق

نظر شما