کد خبر: ۵۳۲۱۳
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۲

آخرین خبرها از سود سهام عدالت

سود سهام عدالت امسال هم پرداخت خواهد شد اما رییس سازمان خصوصی سازی می گوید این پرداخت دو مرحله ای خواهد بود.

به گزارش تجارت امروز، سود سهام عدالت امسال بر اساس برنامه ریزی های انجام شده دو مرحله ای پرداخت می شود و علت آن هم به محاسبات سود شرکت های ذیربط بر می گردد.

حسین قربان‌زاد - رییس سازمان خصوصی سازی - در این باره گفت: در شورای عالی اصل ۴۴ در ماه گذشته با دستوری که از سوی رئیس‌جمهور ابلاغ شد، شرکت‌هایی که در لیست واگذاری هستند سهام آن‌ها آزاد شود و ظرف یک ماه باید این کار را انجام شود و اگر این کار صورت نگیرد این اجازه به وزارت اقتصاد داده شده است که از محل سایر سهام در لیست واگذاری آن‌ها جایگزین شوند.

قربان‌زاده درباره واریز سود شرکت‌های غیربورسی هم گفت: این سود بعد از افزایش سرمایه‌ای که شرکت‌های غیربورسی می‌دهند به حساب سهامداران واریز می‌شود. طبق موضوع بند پنج مصوبه شورای عالی بورس، افزایش سرمایه این شرکت‌ها در کارگروه سهام عدالت قرار دارد است و در این کارگروه شرکت به شرکت مستقلاً مطرح و افزایش سرمایه آن‌ها به تصویب می‌رسد از محل سود کم شده و مابقی واریز می‌شود. با توجه به اینکه سود امسال هم در حال جمع‌آوری است با آن ترکیب خواهد شد و با سود سهام عدالت پرداخت می‌شود.

او می گوید: امسال با تدبیری که وزیر اقتصاد و شورای عالی بورس داشتند در دو مرحله سود سهام عدالت واریز می‌شود که پیش‌بینی می‌شود ارقام آن دو برابر سال گذشته باشد.

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما