کد خبر: ۵۳۲۷۸
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۷

ارزان ترین و گران ترین خانه های پایتخت + جدول

بانک مرکزی گزارشی منتشر کرده است که می گوید قیمت هر متر آپارتمان در تهران در حدود ۹۵ میلیون تومان و پایین‌ترین قیمت حدود ۲۳ میلیون تومان در آبان ماه ثبت شده که فاصله زیاد و نامتعارفی باهم دارند.

به گزارش تجارت ،قیمت مسکن در تهران ارقام بالایی را تجربه می کند که خارج از توان خرید اکثریت بزرگی از افراد جامعه است و این موضوع زمینه بسیاری از مطالبات مردم را شکل می دهد. حالا بانک مرکزی در گزارشی که به تازگی منتشر کرده، و تغییرات قیمتی و معاملات انجام شده در مناطق تهران به تفکیک منتشر شده است. 

براساس این گزارش، متوسط قیمت هر متر خانه در تهران به ۴۶ میلیون و ۷۰۴ هزار تومان رسیده که بیشترین قیمت هر متر خانه ۹۵ میلیون و ۱۱4 هزار تومان در منطقه یک و کمترین آن با ۲۳ میلیون و ۹۳ هزار تومان در منطقه ۱۸ بوده است؛ بنابراین، فاصله قیمت هر متر آپارتمان در گران‌ترین و ارزان‌ترین منطقه تهران حدود ۷۲ میلیون تومان است.

همچنین، مناطق سه و دو بعد از منطقه یک، جزو گران‌­ترین مناطق تهران گزارش شده­‌اند؛ به‌طوری که متوسط قیمت در منطقه سه،‌ ۸۱ میلیون و ۱۱۹ هزار تومان و در منطقه دو،‌ ۶۸ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان است.

علاوه بر این، مناطق ۱۷ و ۱۵، پس از منطقه ۱۸ ارزان‌ترین منطقه پایتخت گزارش شده‌اند و متوسط قیمت خانه در این مناطق به ترتیب ۲۵ میلیون و ۵۶۷ هزار تومان و ۲۶ میلیون و ۳۱۵ هزار تومان است.

از سوی دیگر، بررسی گزارش بانک مرکزی از نظر تفاوت متوسط قیمت مسکن در مناطق ۲۲ گانه تهران در آبان ماه نسبت به مهر ماه سال جاری بیانگر این است که ۲۱ منطقه تهران با افزایش قیمت مسکن در ماه موردنظر مواجه شده‌اند و فقط قیمت خانه در منطقه ۱۱ تهران در مقایسه با ماه قبل کاهش یافته است.

طبق این گزارش، تعداد معاملات انجام شده در این ماه ۸۰۰۰ فقره بوده که در این بین، بررسی جزئیات تعداد معاملات انجام شده در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران نشان می‌دهد در آبان امسال تعداد معاملات مسکن نسبت به ماه قبل در تمام مناطق تهران افزایشی بوده است. 

در این بین، کم‌ترین تعداد معامله مسکن به منطقه ۱۹ با ۵۳ معامله و بیشترین تعداد معامله نیز به ترتیب به مناطق ۵، ۱۰، ۲ و ۴ مربوط می‌شود که هر یک به ترتیب ۱۱۳۷، ۷۴۰، ۷۱۸ و  ۷۰۳ معامله مسکن داشته‌اند.

در ادامه، متوسط قیمت و تعداد معامله مسکن در ۲۲ منطقه تهران در هشتمین ماه سال جاری را مشاهده می‌کنید:

 

ارزان ترین و گران ترین خانه های پایتخت + جدول

انتهای پیام

منبع: ایسنا

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما