کد خبر: ۵۳۲۹۰
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۶

جزئیات عرضه پژو 207 و تارا اتوماتیک در بورس

با توجه به تجربه موفق عرضه خودرو در بورس به نظر می رسد دولت تصمیم دارد آرام آرام عرضه خودرو در بورس را گسترش دهد

به گزارش تجارت امروز این بار در 19 آذر دو خودروی تارا اتوماتیک و پژو 207 سقف شیشه ای در بورس عرضه خواهد شد. 

براساس اطلاعیه عرضه بازار فیزیکی بورس کالای ایران ۱۹ آذر ۳۰۰ دستگاه پژو ۲۰۷ اتوماتیک سقف شیشه‌ای با قیمت پایه ۴۰۴ میلیون تومان، ۳۰۰ دستگاه پژو ۲۰۷ اتوماتیک با قیمت ۳۷۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، هزار دستگاه پژو ۲۰۷ دستی با قیمت ۲۹۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، ۲۵۰ دستگاه تارا اتوماتیک با قیمت پایه ۳۷۶ میلیون تومان و ۲۵۰ دستگاه تارا دستی با قیمت ۳۰۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از سوی ایران خودرو عرضه خواهد شد. درصد پیش پرداخت سفارش خرید تمامی خودرو‌ها ۵۰ درصد و تاریخ تحویل آن‌ها ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ خواهد بود.

لازم به ذکر است که ایران خودرو هشتم آذرماه برای نخستین مرتبه ۱۱۰۰ دستگاه تارا دستی و اتوماتیک و پژو ۲۰۷ اتوماتیک در بورس کالا عرضه کرد که از این میزان ۵۰۰ دستگاه تارا و ۶۰۰ دستگاه پژو ۲۰۷ است. در زیر جرئیات معاملات این دو خودرو را مشاهده می‌کنید.

در این روز ۵۰ دستگاه تارا اتوماتیک سبز کله‌غازی عرضه شد که البته فقط ۲۸ تقاضا داشت و به قیمت پایه به فروش رسید. یعنی به قیمت ۳۷۹ میلیون تومان. این خودرو با ۱۲ درصد مالیات بر ارزش افزوده بر مبنای قیمت نهایی فروش یعنی ۴۵ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان و سایر هزینه‌ها ۴ میلیون و ۳۷۱ هزار تومان در نهایت به فروش رسید. همچنین ۱۰۰ دستگاه تارا دستی مشکی آبنوس عرضه شد که ۳۱۸ نفر متقاضی داشت که در نهایت با ۴۶ درصد رقابت به قیمت ۳۷۵ میلیون و ۲۸۴ هزار تومان به فروش رسید.


تارا اتوماتیک مشکی آبنوس با عرضه ۱۰۰ دستگاه و با رقابت قیمتی ۱۵۸ نفر با ۲۳ درصد رقابت معامله شد که نهایت به قیمت ۳۶۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شد.

تارا دستی سبز کله‌غازی با عرضه ۵۰ دستگاه و تقاضا ۴۲ نفری همراه شد که در نهایت با قیمت پایه یعنی به قیمت ۲۶۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد.

در خودرو پژو ۲۰۷ اتوماتیک سقف شیشه‌ای نقره‌ای تیتانیوم نیز ۵۰ دستگاه عرضه شد که با تقاضای ۱۴۸ نفری مواجه شد و با رقابت ۶۱ درصدی به قیمت ۴۶۲ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان معامله شد. این خودرو با ۱۲ درصد مالیات بر ارزش افزوده بر مبنای قیمت نهایی فروش با ۵۵ میلیون و ۴۶۱ هزار و ۶۰۰ تومان و سایر هزینه‌ها با ۴ میلیون و ۳۷۱ هزار تومان به فروش رسید.

با عرضه ۵۰ دستگاه پژو ۲۰۷ اتوماتیک سقف شیشه‌ای سبز کله‌غازی و با تقاضای ۱۱۰ نفری با ۴۷ درصد بالاتر از قیمت پایه معامله شد تا در نهایت به قیمت ۴۲۰ میلیون و ۸۰ هزار تومان به فروش رسید.

همچنین پژو ۲۰۷ اتوماتیک سقف شیشه‌ای مشکی آبنوس با عرضه ۲۰۰ دستگاه و تقاضای ۶۴۸ نفری مواجه شد که در نهایت با ۷۲ درصد رقابت یعنی به قیمت ۴۹۱ میلیون و ۹۱۲ هزار تومان معامله شد.

در مشخصات تمامی خودرو‌ها همچنین ذکر شده است: هر کد ملی (خریداران حقیقی) مجاز به ثبت سفارش بر روی یکی از کد‌های عرضه شده در تاریخ عرضه و صرفا برای یک خودرو را دارند و خریداران باید شرایط سنی ۱۸ سال تمام را داشته باشند. از سوی دیگر اشخاصی که در عرضه‌های قبلی موفق به خرید خودرو شدند امکان ثبت سفارش ندارند و خریداران جهت ادامه مراحل خرید باید همزمان با تسویه مبلغ معامله در بورس (حداکثر تا پایان مهلت مجاز تسویه در بورس) با مراجعه به سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو به آدرس esale.ikco.ir اقدام به ایجاد و تکمیل پروفایل شخصی کرده و در زمان مقرر که طی پیامک (تکمیل وجه هزینه‌های متعلقات قانونی) اطلاع رسانی می‌شود علاوه بر انتخاب یکی از نمایندگی‌های مجاز، بیمه گر مورد نظر خود را در سایت انتخاب و نسبت به واریز وجه هزینه‌های جانبی اقدام کنند.

هزینه‌های جانبی شامل بیمه و شماره گذاری و هزینه ثابت جمعا به مبلغ ۴۳ میلیون و ۷۱۳ هزار و ۱۰۰ ریال به علاوه ۱۲ درصد بابت مالیات و عوارض قانونی در خودرو‌های تارا و پژو ۲۰۷ دستی و ۱۳ درصد بابت مالیات و عوارض قانونی در خودرو‌های تارا و پژو ۲۰۷ اتوماتیک هستند که براساس مبلغ معامله محاسبه و توسط خریدار باید پرداخت شود.

بدیهی است در صورت عدم واریز هزینه‌های فوق حداکثر تا ۵ روز تقویمی پس از ارسال پیامک تکمیل وجه متعلقات قانونی به نسبت زمان تاخیر خریدار در واریز وجوه تکمیلی، زمان تحویل خودرو تغییر خواهد کرد. / ایبنا

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما