کد خبر: ۵۳۲۹۹
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۴

حواشی جلسه رای اعتماد به بذرپاش

مهرداد بذرپاش وزیر پیشنهادی دولت به مجلس برای وزارت راه و شهرسازی برای گرفتن رای اعتماد به مجلس رفت.

به گزارش تجارت امروز؛ مهرداد بذرپاش که قبلا نیز در دولت احمدی نژاد در قدرت حضور داشت برای به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی از طرف دولت به مجلس معرفی شد.

مهرداد بذرپاش  فعلا رئیس دیوان محاسبات کشور است. او همچنین صاحب‌امتیاز روزنامهٔ وطن امروز نیز بوده‌است. پیش از این، بذرپاش نمایندهٔ مردم تهران عضو هیئت‌رئیسهٔ مجلس نهم شورای اسلامی، قائم‌مقام بنیاد تعاون سپاه، و معاون اجتماعی و امور استان‌های ستاد اجرایی فرمان امام و رئیس هیئت مدیره بنیاد اجتماعی احسان،  مدیرعامل شرکت توسعهٔ صنعت و معدن تدبیر،  معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان ملی جوانان، مدیرعامل سایپا،  مدیرعامل پارس خودرو و مشاور اجتماعی رئیس‌جمهور بوده‌است. در دولت سیزدهم، پس از کناره‌گیری رستم قاسمی، به عنوان وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی به مجلس معرفی شد.

مهرداد بذرپاش در سال ۱۳۵۹ خورشیدی در تهران به دنیا آمد. پدرش منصور بذرپاش در جنگ ایران و عراق کشته شد. بذرپاش با دختر علیرضا علی‌احمدی وزیر آموزش و پرورش دولت نهم ازدواج کرده‌است.

مدرک بذرپاش چیست؟

او در سال ۱۳۷۷ در رشتهٔ مهندسی صنایع، گرایش تولید صنعتی در دانشگاه صنعتی شریف پذیرفته و در سال ۱۳۸۲ فارغ‌التحصیل شد.  جهت طی دورهٔ فوق لیسانس به دانشگاه علامه طباطبایی رفت. وی در سال ۱۳۸۵ موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی از این دانشگاه شد. او دکتری تخصصی (PhD) خود را در رشتهٔ مدیریت تکنولوژی در دانشگاه علامه طباطبایی گذراند و مدرک خود را اخذ نمود.

انتهای مطلب

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما