کد خبر: ۵۳۳۰۹
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۶

تنظیم نبودن فرمان خودرو چه خساراتی دارد؟

در موارد زیادی شما با مشکلاتی در خودرو خود مواجه می‌شوید که پس از مراجعه به تعمیرکار متخصص به شما اعلام می‌کند ایراد از تنظیم فرمان است که باعث این مشکل شده است.
تنظیم نبودن فرمان خودرو چه خساراتی دارد؟

به گزارش تجارت امروز؛ بسیاری از رانندگان نسبت به تنظیم فرمان خودرو خود بی‌اهمیت هستند اما این موضوع می‌تواند خسارات زیادی به خودرو شما وارد کند.

تنظیم نبودن فرمان خودرو یکی از ساده‌ترین راه‌های تشخیص ایراد در زاویه چرخ‌ها و نیاز خودرو به تنظیم آن‌ها است، اما دلیل به هم خوردن تنظیم فرمان چیست؟

خودرو‌ها بر اثر استفاده دچار آسیب و ایراد در جلوبندی خودرو می‌شوند که یکی از اصلی‌ترین این ایراد‌ها به هم خوردن زاویه چرخ‌ها است. یکی از راه‌های ساده تشخیص دادن این امر به هم خوردن زاویه فرمان خودرو است.

اگر با خودرو خود در مسیری مستقیم حرکت می‌کنید، اما فرمان (غربیلک) خودرو به صورت متقارن در وسط قرار ندارد، این یکی از علائم به هم خوردن زاویه چرخ‌ها و میزان فرمان است.

اگر فرمان شما هنگام حرمت در مسیر مستقیم در وسط قرار ندارد به چندین علت است که یکی از آن‌ها به هم خوردن زاویه چرخ‌ها است. این موارد شامل گزینه‌های احتمالی زیر است:

 به هم خوردن زاویه چرخ‌ها و میزان فرمان

 برخورد با لبه جدول

 تصادف شدید

 درست نبودن نسبت فرمان یا تنظیم نادرست

 رفتن بر روی دست انداز یا چاله با سرعت زیاد

معمولا سالی یک بار باید برای میزان فرمان به تعمیرگاه‌های مجاز مراجعه کنید.

میزان فرمان و تنظیم کردن زاویه فرمان (غربیلک) یکی از کار‌های تخصصی در تعمیرات خودرو است، لذا باید آن را به شخصی مطمئن با دقت بسپارید. اما پیش از این که به تنظیم غربیلک فرمان بپردازید، باید سعی کنید تا علت آن را بیابید.

در برخی خودرو‌ها سیستم‌های مانند بوق و کیسه‌های هوا ارتباط مستقیمی با میزان فرمان دارند.

انتهای مطلب

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما