کد خبر: ۵۳۳۱۸
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۵

پیش‌بینی بورس در این هفته!

سیگنال‌هایی که بر وضعیت امروز بورس ممکن است تاثیرگذار باشد؛ اما کاهش شاخص کل بازار بورس امیدها را نا‌امید می‌کند؟
پیش‌بینی بورس در این هفته!

به گزارش تجارت امروز؛ بورس در آخرین روز کاری هفته گذشته خود با کمتر از یک درصد رشد نشان داد که کشش مورد نیاز جهش را ندارد.

شاخص کل بورس در پایان معاملات چهارشنبه در حدود میانگین نوسان خود از ابتدای آذر تا کنون حرکت کرد. نماگر اصلی تالار شیشه‌ای به میزان ۶ هزار و ۵۷۴ واحد کاهش یافت و در ارتفاع یک میلیون و ۴۰۲ هزار و ۸۳۰ واحد ایستاد.

شاخص کل هم‌وزن در جریان دادوستد‌های چهارشنبه با ۰.۲۱ درصد افزایش، ۸۹۴ واحد رشد کرد و به محدوده ۴۱۳ هزار و ۲۷۷ واحد رسید. این رشد اندک از آن جهت اهمیت دارد که شاخص کل هم‌وزن در روز‌های اصلاحی نماگر اصلی به واسطه عملکرد مطلوب سهام متوسط و کوچک موفق شد بر مدار صعودی باقی بماند.

امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای، روند متعادل را تجربه می‌کند. بر همین اساس این انتظار وجود دارد که شاخص کل در این روز عملکردی نوسانی و رو به تعادل از خود نشان دهد.

آخرین وضعیت قیمت سیمان در بورس

هفته گذشته گمانه‌زنی‌ها در رابطه با افزایش قیمت سیمان در بازار به واسطه کمبود گاز در کشور و قطع گاز تولیدکنندگان آن بالا گرفت و گفته شد قیمت سیمان در هفته‌های پیش‌رو افزایشی خواهد بود.

حال فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت با شایعه خواندن این اخبار گفته است: «در روز‌های گذشته فضایی ایجاد شد مبنی بر اینکه با فرارسیدن زمستان، گاز واحد‌های تولیدکننده سیمان قطع و قیمت‌ها افزایشی می‌شود، در حالیکه این موضوع کاملا شایعه است، زیرا خودم آن راپیگیری کردم.»

واریز سود سهام عدالت به تعویق افتاد

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: مرحله نخست سود سهام عدالت تا اواسط دی ماه و نوبت دیگر تا پایان سال به حساب سهامداران واریز خواهد شد. امسال مجموع سود سهام عدالت به بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان رسیده است، در حالی که این رقم در سال گذشته ۲۹ هزار میلیارد تومان بود. 

انتشار خبر واریز سود سهام عدالت در دی ماه در حالی است که پیش‌تر قرار‌ها مبنی بر واریز سود این سهام تا پایان آذرماه به حساب سهامداران بود. بلاتکلیفی و رفتار مبهم در زمینه سهام عدالت ریسک بی ثباتی را به دیگر ریسک‌های پیش روی سرمایه‌گذار در بورس تهران اضافه می‌کند.

بهره بین بانکی کاهش یافت

طبق آمار بانک مرکزی، میانگین وزنی نرخ بهره بین بانکی در هفته جاری با  یک صدم درصد اختلاف نسبت به هفته پیش به ۲۰.۸۸ درصد کاهش یافت. (بانک مرکزی)

تغییر ناچیز نرخ بهره بانکی در مسیر کاهشی، تاثیر چشمگیری بر جریان پولی نداشته و از همین سو دادوستد‌های بازار سرمایه تحت تاثیر دیگر فاکتور‌های مهم قرار خواهد گرفت.

مواد اولیه نساجی به کجا رسید؟

فاطمی امین گفت: در تامین مواد اولیه فلزات و فولاد و عرضه آن بدون سهمیه‌بندی، تاکنون یک مورد مشکل هم مشاهده نشده است، بر این اساس قصد داریم از این تجربه در حل مشکل مواد اولیه صنعت نساجی نیز استفاده کنیم. (کالا خبر)

یکی از دغدغه‌های مهم سهامداران نماد‌های صنعت نساجی  مشکل مواد اولیه بود. حال چشم امید این سهامداران به گفته سخنان وزیر صمت دوخته شده است.

انتهای مطلب

 
 

 

 

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما