کد خبر: ۵۳۳۲۶
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۲

رشد بیت کوین از ۱۰ هزار دلار به ۲۸ هزار دلار در سال ۲۰۲۲ و فراتر از آن

بازار بیت کوین هنوز ظرفیت‌هایی دارد که رو نکرده است؛ ظرفیت‌هایی که می‌تواند قیمت آن را باز هم بالاتر ببرد.
رشد بیت کوین از ۱۰ هزار دلار به ۲۸ هزار دلار در سال ۲۰۲۲ و فراتر از آن

به گزارش تجارت امروز؛ با وجود نوسانات و کاهش اخیر قیمت بیت کوین، بسیاری از کارشناسان همچنان می‌گویند که بیت کوین در راه عبور از مرز 100 هزار دلار است، اگرچه نظرات متفاوتی در مورد اینکه دقیقا چه زمانی اتفاق خواهد افتاد؛ و مطالعه اخیر دویچه بانک نشان داد که حدود یک چهارم سرمایه گذاران بیت کوین معتقدند قیمت بیت کوین در پنج سال ‌آینده به بیش از 110 هزار دلار خواهد رسید.

این نوسان چیز جدیدی نیست و دلیل بزرگی است که کارشناسان می‌گویند سرمایه‌گذاران جدید کریپتو باید در تخصیص بخشی از سبد خود به ارز‌های دیجیتال بسیار محتاط باشند. بیت کوین در طول سال‌ها به اندازه هر ارز دیجیتال دیگری در بازار افزایش ارزش خود را نشان داده است و فقط برای سرمایه گذاران بیت کوین منطقی است که کنجکاو باشند که در نهایت تا چه حد می‌تواند بالا رود.

چه چیزهایی باعث رشد بیت کوین می‌شود؟

Crypto در ماه نوامبر روز‌های سختی را سپری کرد. صرافی بزرگ کریپتو FTX که پیش از این ستاره‌ای در حال ظهور در دنیای ارز‌های دیجیتال بود، در ۱۱ نوامبر اعلام ورشکستگی کرد. بدیهی است که این امر پیامد‌های عمده‌ای در بازار کریپتو داشته است. BlockFi، یکی دیگر از صرافی‌ها و وام‌دهنده‌های بزرگ ارز‌های دیجیتال، هفته گذشته اعلام ورشکستگی کرد. سایر نهاد‌های رمزنگاری، از جمله وام دهندگان بزرگ مانند Genesis Global Trading، فقط در تلاش هستند تا سرپا بمانند و از ورشکستگی خود جلوگیری کنند.

همه این هیاهو‌ها پایان سال میلادی سختی را برای ارز‌های دیجیتال رقم زده است. قیمت بیت کوین اندکی بهبود یافته است، اما همچنان پایین است و تا بعدازظهر جمعه کمی بالای ۱۷ هزار دلار است.

به گفته کریس کلاین، CRO و یکی از بنیانگذاران Bitcoin IRA، در حالی که کارشناسان مطمئن نیستند که آیا انفجار FTX - و پیامد‌های بعدی - زمستان کریپتو را طولانی‌تر می‌کند، احتمالاً پایین‌ترین قیمت‌ها را که امسال شاهد بودیم، عمیق‌تر کرد. یک پلت فرم فناوری دارایی دیجیتال برای حساب‌های بازنشستگی فردی.

گذشته از سقوط فعلی، کاستی‌های بیت کوین ناشی از شرایط بد اقتصاد کلان است که احساسات بازار را در طول سال تضعیف کرده است.

ادامه جنگ در اوکراین، تغییر سیاست پولی ایالات متحده، تورم و قدرت دلار آمریکا، بازار کریپتو را در رکود نگه داشته است. بیت کوین تقریباً ۸۰ درصد از ارزش خود در نوامبر ۲۰۲۱ کاهش یافته است.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در Oanda در Market Pulse نوشت: کریپتو‌ها در حال تضعیف هستند، زیرا اشتهای ریسک از ساختمان خارج شد. ما در ماه‌های آینده درباره FTX صحبت خواهیم کرد، اما آنچه که ارز‌های دیجیتال را به حرکت در می‌آورد این است که Binance، Coinbase، Lbank، یا Consbit دارای هر گونه مشکل نقدینگی باشند. اخبار بد زیادی قیمت گذاری شده است، بنابراین ممکن است سقوط دیگری را به دنبال داشته باشد. یک شرکت بزرگ رمزنگاری یا یک جنبش ریسک زدایی در وال استریت برای پایین آوردن بیت کوین به پایین‌ترین سطح اخیر خود.

بیت کوین برای چند دوره کوتاه در شش ماه گذشته تنها بالای ۴۵۰۰۰ دلار بوده است و از ۲۵ دسامبر ۲۰۲۱ تا کنون بالاتر از ۵۰۰۰۰ دلار نبوده است. در نوامبر ۲۰۲۱ زمانی که به بیش از ۶۸۰۰۰ دلار رسید، وارد بازار شد. اما حتی با وجود کاهش اخیر قیمت، بیت کوین هنوز بیش از دو برابر ارزش چند سال پیش است. برای بیت کوین، این نوع فراز و نشیب‌ها چیز جدیدی نیست.

انتهای مطلب

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما