کد خبر: ۵۳۳۷۹
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۴

بیت کوین در سراشیبی / قیمت ارزهای دیجیتال 26 آذر 1401

بیت کوین در نوسانات اخیرش حالا رو به کاهش شده و 17 هزار دلار را از دست داده است.
 
ریزش قیمت بیت‌کوین بعد از اعلام نرخ جدید بهره در آمریکا کماکان ادامه دارد. تقریبا ۷۲ ساعت پس از اعلام رشد نیم‌درصدی نرخ بهره در آمریکا، بیت‌کوین صبح امروز شنبه ۲۶ آذر روی پله ۱۶ هزار و ۷۰۰ دلار ایستاد که به‌معنی بازدهی روزانه منفی چهار درصدی است و پایین‌ترین سطح هفتگی آن به‌حساب می‌آید. در ۲۴ ساعت قبلی ۱۵ درصد از ارزش لوناکلاسیک آب رفته، کاردانو و دوج‌کوین به‌ترتیب ۱۲ و ۱۰ درصد از ارزش خودشان را از دست دادند و آن‌هایی که در کیف پولشان اتریوم، ترون و شیبا داشتند بین پنج تا ۹ درصد ضرر کردند. از طرفی تقریبا ۵۰ میلیارد دلار از بازار ارز دیجیتال خارج شد تا ارزش فعلی معاملات به حدود ۸۳۰ میلیارد دلار یعنی پایین‌ترین سطح در سه هفته گذشته تقلیل پیدا کند.

قیمت بیت‌کوین؛ ۱۶ هزار و ۷۰۰ دلار

قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین صبح امروز شنبه ۲۶ آذر ۱۶ هزار و ۷۰۰ دلار یعنی تقریبا ۶۶۶ میلیون تومان به ثبت رسید. بیت‌کوین صبح جمعه ۱۷ هزار و ۴۰۰ دلار ارزش داشت و ظرف ۲۴ ساعت ۷۰۰ دلار از قیمت آن کاهش پیدا کرد. البته کمترین قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین در شبانه‌روز قبلی ۱۶ هزار و ۶۰۰ دلار به ثبت رسیده است و بالاترین سطح روزانه آن تقریبا ۱۷ هزار و ۵۰۰ دلار بوده است. حالا با افت چهار درصدی قیمت بیت‌کوین در شبانه‌روز قبلی، بازدهی هفتگی آن هم در محدوده قرمز قرار گرفت. شنبه پیشین بیت‌کوین حوالی مرز ۱۷ هزار دلار معامله می‌شد و هولدر‌های آن نسبت به آن روز متحمل ضرر ۲.۵ درصدی شدند. از طرفی طبق نمودار بیت‌کوین، باید بازدهی سالانه این سردمدار بازار را منفی ۶۵ درصد لحاظ کنیم. یک سال قبل بیت‌کوین را حدود ۴۶ هزار دلار معامله می‌کردند. همچنین حجم ۳۲۰ میلیارد دلاری فعلی بیت‌کوین، به معنی تسلط ۳۸.۵ درصدی آن به کل بازار است.

 

قیمت اتریوم؛ هزار و ۱۸۰ دلار

نمودار اتریوم بازدهی روزانه منفی هشت درصد را نشان می‌دهد. قیمت لحظه‌ای اتریوم صبح امروز شنبه ۲۶ آذر درحالی هزار و ۱۸۰ دلار به ثبت رسید که صبح جمعه خرید این ارز دیجیتال ۹۰ دلار بیشتر تمام می‌شد. صبح دیروز اتریوم روی پله هزار و ۲۷۰ دلار قرار داشت و طبق نمودار اتریوم، کف و سقف قیمت لحظه‌ای آن در شبانه‌روز گذشته به ترتیب هزار و ۱۶۵ دلار و هزار و ۲۸۰ دلار به ثبت رسیده است. حالا با درنظرگرفتن بازدهی منفی هشت درصدی اتریوم در این مدت، آن‌هایی که از در کیف پولشان این ارز دیجیتال را دارند، نسبت به هفته قبل هم تقریبا هشت درصد ضرر کردند. چون اتریوم شنبه پیشین حدود هزار و ۲۶۵ ارزش داشت. درقیاس با سال قبل، ریزش قیمت اتریوم بزرگتر و تقریبا معادل ۷۰ درصد محاسبه می‌شود. اواخر آذر پارسال اتریوم را حدود سه هزار و ۹۵۰ دلار ترید می‌کردند. ناگفته نماند که اتریوم درحال حاضر نزدیک ۱۷ درصد از معاملات بازار ارز دیجیتال را به خود اختصاص داده و از این حیث بعد از بیت‌کوین، دومین ارز دیجیتال مهم دنیا به شمار می‌رود.

قیمت انواع ارز دیجیتال

قیمت لوناکلاسیک یا همان تراکلاسیک در یک روز ۱۵ درصد آب رفته است، بازدهی روزانه کاردانو و دوج‌کوین به‌ترتیب منفی ۱۲ و منفی ۱۰ درصد بوده و آن‌هایی که در کیف پولشان شیبا و ترون داشتند هر کدام نسبت به دیروز متحمل ضرر ۹ و پنج درصدی شدند. لونا کلاسیک که همین شش ماه پیش ریزش تاریخی را تجربه کرده بود و الان بین ۴۰ ارز دیجیتال برتر دنیا جایی ندارد، در ۲۴ ساعت قبلی بازدهی منفی ۱۵ درصدی داشته و صبح امروز شنبه ۲۶ آذر ۰.۰۰۰۱۴۳ دلار یعنی تقریبا شش تومان معامله شد. قیمت کاردانو در این مدت با نماد ADA از ۰.۲۹۹ دلار به ۰.۲۶۲ دلار یعنی به پول خودمان ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان تقلیل پیدا کرد. ارزش دوج‌کوین به ۰.۰۷۷ دلار تنزل پیدا کرد تا هولدر‌های آن نسبت به هفته قبل ۲۰ ضرر کرده باشند. قیمت شیبا اینو به ۰.۰۰۰۰۰۸ دلار و ترون به ۰.۰۵۲ دلار (دو هزار و ۱۰۰ تومان) رسید و بازدهی روزانه آن‌ها به ترتیب منفی ۹ و منفی پنج درصد تثبیت شد.

تغییر قیمت انواع ارز دیجیتال

انواع ارز دیجیتال

هفته قبل

دیروز

امروز

بیت‌کوین

۱۷ هزار و ۱۵۰ دلار

۱۷ هزار و ۴۰۰ دلار

۱۶ هزار و ۷۰۰ دلار

اتریوم

هزار و ۲۶۵ دلار

هزار و ۲۷۰ دلار

هزار و ۱۸۰ دلار

دوج‌کوین

۰.۰۹۶ دلار

۰.۰۸۶ دلار

۰.۰۷۷ دلار

کاردانو

۰.۳۱۱ دلار

۰.۲۹۹ دلار

۰.۲۶۲ دلار

شیبا

۰.۰۰۰۰۰۹ دلار

۰.۰۰۰۰۰۹ دلار

۰.۰۰۰۰۰۸ دلار

ترون

۰.۰۵۴ دلار

۰.۰۵۵ دلار

۰.۰۵۲ دلار

ترا کلاسیک

۰.۰۰۰۱۷۱ دلار

۰.۰۰۰۱۶۲ دلار

۰.۰۰۰۱۴۳ دلار

 
فرارو
عضویت درکانال تلگرام
نظر شما