کد خبر: ۵۳۳۹۴
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۴
پراید تولید نمی شود اما گران می شود

رکوردشکنی های بازار خودرو ادامه دارد

بازار خودرو همچنان در مسیر رشد قیمت ها قرار دارد و ظاهرا نجات دهنده ای هم در این میان نیست.
به گزارش تجارت امروز، برخی مسئولان ذیربط می گویند این افزایش قیمت ها نتیجه هجوم دلالان به بازار است و اتفاقی در نظام عرضه و تقاضا نسبت به ماه های قبل نیفتاده است.
 
این که کار دلالان باشد یا هر چیز دیگری، واقعیت این است که بازار خودرو ملتهب است و قیمت ها هر روز رکورد می شکنند و این اتفاق واقعی است. 
اما آنچه دورنمای بازار خودرو را بی ثبات جلوه می دهد التهابات بازار ارز است که با معمولا با تاخیر چند هفته ای تاثیر خود را در سایر بازارها نشان می دهد. 
 
بنا بر گزارش میدانی خبرآنلاین از بازار خودرو قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با افزایش ۶ میلیونی قیمت به ۳۹۸ میلیون رسید. پژو ۲۰۶ تیپ ۵ نیز ۵ میلیون تومان گران شد و ۴۵۵ میلیون تومان قیمت پیدا کرد.

پژو ۲۰۷ دستی پانوراما نیز هم‌اکنون در بازار ۵۴۵ میلیون تومان قیمت دارد که ۱۰ میلیون تومان افزایش قیمت داشته است. این در شرایطی است که قیمت پژو پارس LX روی قیمت ۴۸۵ میلیون بدون تغییر ماند.

رانا پانوراما نیز بدون تغییر، با قیمت ۴۵۰ میلیون تومان به فروش رفت. همچنین قیمت سمند سورن‌پلاس بنزینی بدون تغییر حوالی ۴۴۵ میلیون تومان اعلام شد.

در این میان، قیمت تیبا صندوقدار ۲ میلیون تومان گران شد و به قیمت ۲۵۰ میلیون تومان رسید. کوییک R هم ۲ میلیون تومان افزایش قیمت داشت و با نرخ ۲۷۰ میلیون تومان به فروش رفت. اما کوییک دنده‌ای ۱۴۰۱ با رشد ۵ میلیون تومانی، ۲۶۵ میلیون تومان قیمت خورد.

شاهین هم ۱۰ میلیون افزایش قیمت داشت. قیمت شاهین با این افزایش به ۴۷۰ میلیون تومان رسید.

قیمت پراید ۱۱۱ هم نسبت به روز گذشته ۳ میلیون گران شد و ۲۳۰ میلیون تومان قیمت پیدا کرد. همچنین ساینا به قیمت ۲۶۵ میلیون تومان فروش رفت.

گردآوری: اکبر بیاتی

انتهای پیام

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما