کد خبر: ۵۳۴۰۳
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۶

تیبا 2 ارزان ترین هاچ بک بازار

تیبا 2 ارزان ترین هاچ بک بازار است که هم اکنون قیمت هایی بالای 260 میلیون تومان را ثبت کرده است.
تیبا 2 ارزان ترین هاچ بک بازار
 
به گزارش تجارت امروز، تیبا 2 به لحاظ هاچ بک بودن یکی از خودروهای محبوب در میان نسل جوان است. این خودرو هم اکنون ارزان ترین خودروی هاچ بک بازار است.
قیمت تیبا هاچ‌بک صفر در بازار آزاد به ۲۶۰ میلیون تومان رسیده است. این عدد رشد ۴۰ درصدی قیمت تیبا هاچ‌بک صفر را نسبت به ابتدای سال نشان می‌دهد و حالا اختلاف قیمت این خودرو در بازار و کارخانه کمی بیش از ۱۰۰ درصد برآورد می‌شود. تقاضای بالا برای مدل‌های هاچ‌بک باعث شده علاوه براینکه در بازار حدود ١٠ میلیون بیشتر از مدل‌های صندوقدار معامله شود، برخی فروشنده‌ها آن را گران‌تر از ساینا و کوییک آگهی کنند.

۱- قیمت تیبا هاچ‌بک صفر در آخرین روز‌های آذر امسال توسط برخی فروشنده‌ها بیشتر از ساینا و کوییک اعلام می‌شود. درحالی که الان سایت‌های تخصصی اعلام قیمت خودرو، ارزش تیبا هاچ‌بک صفرکیلومتر را ۲۶۰ میلیون تومان اعلام می‌کنند، بررسی جدید‌ترین آگهی‌های منتشر شده درباره تیبا هاچ‌بک صفر، ما را با ارقام بیشتری مثل ۲۶۵، ۲۷۰ و ۲۷۵ میلیون تومان روبرو می‌کند. در همین آگهی‌ها می‌شود ساینا دنده‌ای و کوییک دنده‌ای را با ارقام کمتری پیدا کرد. مثل فروشنده‌هایی که قیمت ساینا دنده‌ای صفرکیلومتر را بین ۲۶۰ تا ۲۷۰ میلیون تومان درنظر گرفتند و کوییک دنده‌ای را در همین بازه به خریداران پیشنهاد می‌دهند. 

۲- بررسی‌های فرارو نشان می‌دهد، قیمت تیبا هاچ‌بک صفرکیلومتر در بازار با نرخ کارخانه ۱۰۴ درصد اختلاف دارد. اگر رقم ۲۶۰ میلیون تومانی را به‌عنوان قیمت تیبا هاچ‌بک در بازار ملاک قرار بدهیم، این عدد از قیمت تیبا هاچ‌بک در کارخانه ۱۳۳ میلیون تومان بیشتر است. در آخرین فهرست منتشر شده درباره قیمت محصولات سایپا، قیمت تیبا هاچ‌بک در کارخانه تقریبا ۱۲۷ میلیون تومان است. رقمی که تیبا هاچ‌بک را بعد از تیبا صندوقدار و ساینا دنده‌ای به سومین محصول ارزان‌قیمت این کارخانه تبدیل می‌کند.

۳- قیمت تیبا صفر در بازار از ابتدای سال تقریبا ۷۵ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. روز شنبه ششم فروردین امسال که بازار خودرو سروشکل رسمی پیدا کرد، خرید تیبا هاچ‌بک صفر ۱۸۵ میلیون تومان تمام می‌شد و حالا در آخرین روز‌های آذر امسال یعنی ظرف تقریبا ۹ ماه، ۴۰ درصد به قیمت تیبا هاچ‌بک صفر اضافه شده است. البته بخش اعظم جهش قیمت تیبا هاچ‌بک صفرکیلومتر به هفته‌ها یا بهتر است بگوییم به سه ماه قبلی مربوط می‌شود. در این مدت شاهد رشد قیمت خیره‌کننده خودرو‌های تولید داخل بودیم و قیمت تیبا هاچ‌بک صفر از مرز ۲۰۰ میلیون تومان به ۲۶۰ میلیون تومان ارتقا پیدا کرده است.

۴- به گزارش فرارو، تیبا هاچ‌بک پنج سال بعد از مدل‌های صندوقدار وارد بازار شد. سایپا، تیبا صندوقدار را سال ۸۸ و تیبا ۲ یا همان تیبا هاچ‌بک را سال ۹۳ عرضه کرد و الان می‌شود مدل‌های کارکرده‌ای را با نصف قیمت تیبا هاچ‌بک صفر پیدا کرد. مثل فروشنده تیبا هاچ‌بک مدل ۹۵ که رقم ۱۲۷ میلیون تومان را به خریداران پیشنهاد می‌دهد. البته این مدل در سال‌های گذشته نزدیک ۱۷۰ هزارکیلومتر راه رفته و به اسم دوررنگ فروخته می‌شود. با ۱۵۰ میلیون تومان می‌شود تیبا هاچ‌بک مدل ۹۵ را با کارکرد ۱۳۷ هزارکیلومتر و شرایط فنی و بدنه سالم خرید و با ۲۰۰ میلیون تومان می‌شود سراغ مدل‌های تمیزتری رفت. به‌عنوان مثال قیمت تیبا هاچ‌بک مدل ۹۷ که کارکرد آن ۷۰ هزارکیلومتر است، توسط فروشنده‌ای در تهران ۲۰۰ میلیون تومان اعلام شده است.

قیمت تیبا‌ هاچ‌بک در بازار مدل‌های دست‌دوم

مدل

کارکرد

شرایط

قیمت

۹۵

۱۷۰ هزار کیلومتر

دوررنگ

۱۲۷ میلیون تومان

۹۵

۱۳۷ هزار کیلومتر

فنی و بدنه سالم

۱۵۰ میلیون تومان

۹۷

۷۰ هزارکیلومتر

فنی و بدنه سالم

۲۰۰ میلیون تومان

۵- قیمت تیبا هاچ‌بک صفر در بازار خودرو‌های دست دوم الان با مدل‌هایی مثل ام‌وی‌ام ۵۳۰، تندر ۹۰ و ۲۰۶ تیپ دو کارکرده برابری می‌کند. درحالی قیمت تیبا هاچ‌بک صفر به ۲۶۰ میلیون تومان رسیده، فروشنده تندر ۹۰ مدل ۹۰ آن را دقیقا با همین رقم آگهی کرده است. در ۱۰ سالی که از عمر این تندر ۹۰ می‌گذرد، تقریبا ۲۰۰ هزارکیلومتر از آن کار کشیدند، اما طبق ادعای فروشنده بدون ایراد و فنی و بدنه فروخته می‌شود. با ۲۶۰ میلیون تومانی که بابت خرید تیبا هاچ‌بک صفر رد و بدل می‌شود، در بازار مدل‌های دست‌دوم می‌شود سراغ پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۹۵ با کارکرد ۱۱۵ هزار کیلومتر رفت یا نیم‌نگاهی به مدل‌های مونتاژی مثل ام‌وی‌ام ۵۳۰ مدل ۹۱ داشت که ۱۵۰ هزارکیلومتر راه رفته و مثل مور‌د‌های قبلی در بخش فنی و بدنه عیب و ایرادی ندارد.

جایگزین‌های تیبا هاچ‌بک صفر در بازار مدل‌های دست‌دوم

خودرو

مدل

کارکرد و شرایط

قیمت

تندر 90

۹۰

۲۰۰ هزارکیلومتر (فنی و بدنه سالم)

۲۶۰ میلیون تومان

206 تیپ 2

۹۵

۱۱۵ هزار کیلومتر (فنی و بدنه سالم)

۲۶۰ میلیون تومان

ام‌وی‌ام 530

۹۱

۱۵۰ هزارکیلومتر (فنی و بدنه سالم)

۲۶۰ میلیون تومان

 
 
فرارو
نظر شما