کد خبر: ۵۳۴۱۲
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۸

دفاع عجیب کیهان از دولت رئیسی!

به نظر تحریریه روزنامه کیهان به درجات عالی علم لدونی رسیدند؛ چرا که چیزهایی در توانایی‌های اقتصادی و سیاسی دولت می‌بینند که کسی نمی‌ بیند.
دفاع عجیب کیهان از دولت رئیسی!

به گزارش تجارت امروز؛ در طول ۳ ماه گذشته کشورمان شاهد رونمایی از دستاوردهای شگفت‌انگیز متخصصان و دانشمندان ایرانی آن هم در شرایط تحریم بود.
کیهان در مطلبی به دستاوردهای دولت پرداخت و نوشت: در طول ۳ ماه گذشته کشورمان شاهد رونمایی از دستاوردهای شگفت‌انگیز متخصصان و دانشمندان ایرانی آن هم در شرایط تحریم بود.

در ادامه آمده است؛چند روز پیش در یکی از رسانه‌های منتسب به طیف مدعی اصلاحات کلیپی حاوی سخنان آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور درباره پیشرفت‌های کشور را بازنشر کرد.در آن کلیپ، رئیسی می‌گفت: «رئیس‌جمهور یکی از کشورها زمانی که پیشرفت‌های ما را دید، سفر خود را یک روز دیگر تمدید کرد تا از پیشرفت‌ها و نوآوری‌های ما بیشتر بازدید کند»

در ادامه با نگارشی که در حوزه رسانه مرسوم نیست ادامه داده است:

جدا از اینکه خیل عظیمی از پیشرفت‌های بزرگ کشور در حوزه‌های مختلف در سال‌های پس از پیروزی انقلاب از نگاه این طیف پیشرفت محسوب نمی‌شود، تنها در طول ۳ ماه گذشته کشورمان شاهد رونمایی از دستاوردهای شگفت‌انگیز متخصصان و دانشمندان ایرانی آن هم در شرایط تحریم بود که تحسین دنیا را برانگیخت و انکار یا درست ندیدن آنها تنها از فرد یا افرادی برمی‌آید که یا قادر به درست دیدن نیستند یا اساسا به دلایلی که گفته شد نباید این دستاوردها را ببینند. بخوانید:
۱- چند هفته پیش دانشمندان تحت تحریم ایرانی توانستند با «ژن‌درمانی» بیماری سرطان خون را درمان و دنیا را به تحسین وادار کنند.
۲- هفته قبل از آن صنایع دفاعی و نظامی تحریم شده ما به توان تولید موشک ‌هایپرسونیک به عنوان یک دستاورد فوق پیشرفته نظامی دست پیدا کرد و جمهوری اسلامی ایران را در این زمینه به آمریکا و چین و روسیه رساند.
۳- چند روز قبل‌تر از آن صنعت فضایی تحت تحریم کشور ماهواره بر سوخت جامد قائم ۱۰۰ با قابلیت حمل موشک قاره‌پیما و پرتاب ماهواره‌های ایرانی به فضا را با موفقیت آزمایش و دنیا را متحیر کرد.
۴- یک هفته قبل‌تر تلسکوپ رصدخانه ملی ایران با قابلیت رصد اجسام پر نور با فاصله ۷میلیارد سال، نورگیری شد و قدرت محققان و دانشمندان تحت تحریم ایران را به رخ دنیا کشید.
۵- چند هفته قبل‌تر از آن مهندسان و محققان صنعت نفت تحت تحریم ایران اولین پالایشگاه فراسرزمینی به نام ال‌پالیتو را در ونزوئلا با ظرفیت پالایش روزانه ۱۰۰هزار بشکه نفت خام میدان‌های کشور و با هدف خنثی ‌سازی تحریم‌ها راه‌اندازی کردند.
۶- چند روز قبل‌تر از آن به طور همزمان ۶ نیروگاه برق حرارتی در آذربایجان شرقی‌، آذربایجان غربی‌، فارس و خراسان رضوی به دست مهندسان تحت تحریم ایرانی ساخته و به شبکه سراسری برق اضافه شد و ظرفیت تولید برق کشور را به هزار و ۲۶مگاوات افزایش داد.
این موارد در کنار دهها و صدها دستاورد بزرگ و عظیم متخصصان و دانشمندان ایرانی که حاکی از حرکت پرشتاب قطار پیشرفت کشور است، درحالی است که کمترین نمود و جلوه‌ای در اظهارات، مواضع و رسانه‌های طیف مدعی اصلاحات و جریان غربگرا ندارد و گویی هرآنچه مربوط به پیشرفت و اقتدار و سربلندی کشور است برای آنها قابل مشاهده و دریافت نیست اگر به انکار آنها مامور نباشند!

جای تبریک دارد خدمت برادر گرامی جناب شریعتمداری این حجم از توانایی و مدیریت در انتشار اخبار با کیفیت در این رسانه حکومتی آن هم از پول بیت المال!

انتهای مطلب

نظر شما