کد خبر: ۵۳۴۱۵
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۵

سه خودروی وارداتی سایپا مشخص شد + عکس

سایپا از سهمیه واردات خود سه خود رو انتخاب کرده است که می گوید اولین محموله اش بهمن ماه وارد خواهد شد. این خودروها چینی هستند اما بروزتر از آن هایی هستند که در ایران تولید می شود.

معاون خرید سایپا با بیان اینکه سه محصول چانگان CS۳۵ پلاس، CS۵۵ پلاس و UNI-T در دستور کار واردات گروه سایپا قرار دارد گفت: جهت واردات این سه محصول مجوز‌های لازم از وزارت صمت دریافت شده و ثبت سفارش لازم برای ۲۰ هزار دستگاه خودرو انجام شده است.

 کوروش کمان کش با بیان مطلب فوق افزود: با توجه به آمادگی شرکت چانگان در تولید دو محصول CS۳۵ پلاس و CS۵۵ پلاس، مسیر واردات این دو محصول سریعتر انجام شده و حدود دو هفته آینده، اولین محموله برای حمل به کشور آماده خواهد شد.

سه خودروی وارداتی سایپا مشخص شد

 

خودرو چانگان UNI-T که توسط سایپا به ایران وارد شده و در حال تست‌های فنی است

او تاکید کرد: در حال حاضر جهت پرداخت مبالغ ارزی با بانک مرکزی در حال مذاکره هستیم.

معاون خرید سایپا گفت: محموله اول از دو محصول CS۳۵ پلاس، CS۵۵ پلاس، ۱۰۰ دستگاه خودرو است که تا اواسط بهمن ماه وارد کشور خواهد شد و بعد از اینکه مسیر انتقال ارز مشخص شد به صورت ماهیانه ۴ هزار دستگاه از این دو خودرو حمل و به بازار عرضه خواهد شد.

او تاکید کرد: برنامه‌ای که به شرکت چانگان اعلام شده برای مدت زمان ۳ ماه، واردات ۱۲ هزار دستگاه از این دو خودرو است و با توجه به سیاست‌های بانک مرکزی در خصوص تامین منابع ارزی و در صورت مهیا بودن شرایط، ادامه واردات این خودرو‌ها بدون محدودیت تیراژ میسر خواهد بود.

سه خودروی وارداتی سایپا مشخص شد

کمان کش در خصوص محصول UNI-T نیز گفت: توافقات و اقدامات مربوط به این خودرو برای ۲ هزار دستگاه انجام شده و احتمالا از اردیبهشت ماه سال آینده به بازار عرضه خواهد شد.

 معاون مهندسی گروه خودروسازی سایپا نیز در خصوص واردات سه محصول جدید گروه سایپا گفت: محصولات انتخابی سایپا از برند معتبر شرکت چانگان است که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودرو در چین است چرا که این خودروساز در سال گذشته بالغ بر ۲.۵ میلیون خودرو تولید و بخش عمده‌ای از محصولات خود را به بازار‌های سراسر دنیا صادر کرده است.

 

خودرو چانگان CS۵۵ پلاس که بناست توسط سایپا وارد کشور شود

مهدی پازوکی افزود: شرکت چانگان از شرکای تجاری و قدیمی سایپا است و در گذشته دو محصول CS۳۵ و ایدو از این شرکت توسط سایپا به بازار عرضه شده است و با بررسی‌هایی که مجدد انجام شده توانسته ایم دو خودرو CS۳۵ پلاس، CS۵۵ پلاس را با قیمت‌های مناسبی وارد کنیم.

 

معاون مهندسی گروه سایپا تصریح کرد: محصول دوم CS۵۵ پلاس است که قوای محرکه این محصول ۱۷۵ اسب بخار و گشتاور ۳۰۰ نیوتن متر دارد. سایپا در مقطع زمانی، مذاکراتی در خصوص واردات این محصول داشت که به خاطر مسائل تحریم متوقف شد و در حال حاضر بر اساس توافق انجام شده این خودرو به صورت CBU به کشور وارد خواهد شد.

او افزود: محصول دیگری که سایپا در دستور کار واردات دارد، خودرو جدید و به روز UNI-T از شرکت چانگان است که این محصول جدید، سال گذشته به بازار‌های جهانی عرضه شده است.  

سه خودروی وارداتی سایپا مشخص شد

پازوکی تصریح کرد: در حال حاضر محموله‌ای از این خودرو‌ها برای انجام آزمایشات و تست‌های اولیه به کشور وارد شده و نمونه‌ها در سطح شهر در حال انجام تست‌های مربوطه است و پس از آماده سازی مدارک و مستندات قابل ارائه به سازمان ملی استاندارد جهت اخذ تاییدیه‌های لازم، مراحل واردات آن انجام خواهد شد.

نظر شما