کد خبر: ۵۳۴۱۶
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۷

سخنگوی دولت: اینستاگرام و واتساپ رفع فیلتر می‌شوند!

علی بهادری جمرمی در جمع دانشجویان همدانی مدعی شد که واتساپ و اینستاگرام به زودی رفع فیلتر می‌شود!
سخنگوی دولت: اینستاگرام و واتساپ رفع فیلتر می‌شوند!

به گزارش تجارت امروز؛ علی بهادری جهمری سخنگوی دولت مدعی شد که محدودیت‌های اینترنت موقتی خواهد بود و به زودی اینستاگرام و واتساپ باز خواهند شد.

علی بهادری‌جهرمی در جمع دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا به بهانه برنامه‌ای تحت عنوان "بدونواسطه با دولت"، اظهار داشت: یک سال پیش گفتیم که دولت برنامه‌ای برای فیلترینگ ندارد و همچنان پای حرفمان هستیم، اما متاسفانه این پلتفرم‌ها قواعد را زیر پای گذاشتند و با انتشار برخی کلیپ‌ها از جمله آموزش کوکتل موتولف اقدام علیه امنیت ملی را گسترش دادند، برای همین حاکمیت باید آن را مدیریت کند، اگر چه فیلترینگ هم موقتی است.

وی افزود: در این جلسه خواستار شنیدن صحبت‌های دانشجویان از سلایق و تفکرات مختلف هستم و خواهشمندم مهندسی برای انتخاب افراد صورت نگیرد.
سخنگوی دولت تاکید کرد: امروزه در دنیا کشور‌ها به دو دسته پیشرو و پیرو تبدیل شده‌اند و آن کشوری که خودش را بالا نشانده و دلارش را مبنا گذاشته و نهاد حقوق و سیاسی خود را مبنا قرار داده اجازه نمی‌دهد کشور‌های پیروش قدرت گرفته و تبدیل به تولیدکننده‌های قدرت و ثروت شوند.

در ادامه این مراسم که گاه با شعار‌های گروهی از دانشجویان و گاه با تشویق‌های گروهی دیگر همراه بود نمایندگان مختلفی از دانشجویان به ایراد نظرات و طرح سوال پرداختند.

در این مراسم بار‌ها توسط مجری تذکر داده شد که دانشجویان در مدت زمان مشخص شده به طرح سوال بپردازند و پرسش‌هایی را مطرح کنند که در حیطه اختیارات دولت باشد.

یکی از این نمایندگان دانشجویی گفت: سفره‌های کوچک شده مردم در دولت قبل، حالا کامل جمع شده و دلار تبدیل به کودک در حال رشدی شده که هر روز قد می‌کشد، برای مشکلات اقتصادی که روز به روز بیشتر می‌شود دولت چه برنامه‌ای دارد؟

سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال مطرح کرد: مشکل اقتصاد، خودرو و تورم مشکل امروز ما نیست و متاسفانه دولت قبل مانعی برای تحریم اقتصادی علیه ایران نشد و کار تا جایی پیش رفت که از داخل کشور با برخی تصمیمات حتی به تحریم‌ها ضریب داده شد و باعث شد امروز به جایی برسیم که میانگین تورمی کشور در پنج سال اخیر بیش از ۱۰۰ درصد یک سال گذشته شود.

بهادری جهرمی افزود: دولت سیزدهم مانند دولتی نیست که قیمت دلار در هشت سال رکورد افزایش بیش از ۱۰ برابری را بزند بنابراین نباید بر اساس افزایش‌ها قطعی قضاوت کنیم برای همین در تلاش مهار حجم نقدینگی به بار آمده از دولت هستیم و مطمئنیم کنترل و مهار تورم تاثیرش به‌زودی مشخص می‌شود.

یکی دیگر از نمایندگان دانشجویی و مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه بوعلی سینای همدان نیز گفت: چرا دستاورد‌های نظام را به نام خودتان مطرح می‌کنید، شما از این دستاورد‌ها سوءاستفاده می‌کنید، قیمت خودرو ۱۱۱ مدل ۹۹ در شروع دولت ۱۲۵ میلیون تومان بوده و در حال حاضر به ۲۶۲ میلیون تومان رسیده است، این چه وضعیتی است؟ چه خبر از طرح کالابرگ؟ چرا قانون را اجرا نمی‌کنید؟ کجایند آن شهید باقری‌ها و شهید بابایی‌ها که بببینند غارت‌گر‌ها به جان انقلاب افتاده‌اند؟

جهرمی در پاسخ این دانشجو عنوان کرد: هر چه مشکل داشته باشیم همه با هم داریم و هر چه دستاورد هم داشته باشیم، همه با هم داریم، اگر چه کشور رشد و پیشرفت کند همه با هم کردیم و بالعکس، تفکیک نکنید دولت را از مردم، این گروه و آن گروه نکنیم، کشتی که همه سوار آن هستیم همه با همه آن را به مقصد برسانیم.

وی ادامه داد: امروز سربازان این کشور همه حقوق ۵ میلیون تومانی دریافت می‌کنند، آیا این را می‌دانستید؟ از هر سربازی که می‌شناسید سوال کنید، در همین یک سال گذشته حداقل حقوق‌ها از سه میلیون تومان به شش میلیون تومان رسید، در همین مدت نرخ بیکاری یک رقمی شد، رشد اقتصادی با توجه به آمار‌های بین‌المللی بالا رفت و به بالای ۴ درصد رسید.

سخنگوی دولت تاکید کرد: نیاز ما به یک میلیون خودرو در سال است که در حال حاضر رکورد تولید خودرو را رد کردیم، ممنوعیت واردات خودرو برداشته شد و به‌زودی شاهد تردد خودرو‌های جدید خارجی هستیم.

انتهای مطلب

 
 

 

 

نظر شما