کد خبر: ۵۳۴۳۶
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۴

سن بازنشستگی مشخص شد؟

ماه‌ها است که بحث سن بازنشستگی افراد بین مجلس و دولت مناقشه ایجاد کرده است؛ موضوعی که می‌تواند فشارهای زیادی روی دولت بیاورد.
سن بازنشستگی مشخص شد؟

به گزارش تجارت امروز؛ پس از ماه‌ها کش و قوس همچنان سن بازنشستگی برای کارمندان مشخص نشد است.

در همین زمینه سازمان برنامه و بودجه کشور طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که تاکنون هیچ تصمیمی درباره افزایش سن یا اصلاح سن بازنشستگی و چگونگی آن گرفته نشده است و شایعات منتشر شده در این زمینه مبنی بر تلاش دولت برای افزایش سن بازنشستگی تا ۱۰ سال درست نیست.

سازمان برنامه و بودجه با ارسال جوابیه‌ای به گزارش «اصرار و انکار بر سر افزایش سن بازنشستگی» در روزنامه «قدس» آورده است: «تدوین برنامه هفتم توسعه در مراحل پایانی قرار دارد و تاکنون هیچ تصمیمی درباره افزایش سن یا اصلاح سن بازنشستگی و چگونگی آن گرفته نشده و شایعات منتشر شده در این زمینه مبنی بر تلاش دولت برای افزایش سن بازنشستگی تا ۱۰ سال، درست نیست.

لایحه برنامه هفتم توسعه در سازمان برنامه و بودجه کل کشور در حال تدوین است و تاکنون هیچ تصمیمی در خصوص افزایش سن یا اصلاح سن بازنشستگی و چگونگی افزایش آن گرفته نشده است.

شایان‌ذکر است، سازمان برنامه و بودجه همواره تلاش می‌کند همه جوانب و پیامد‌های ایجاد شده توسط هر حکم در برنامه را در جامعه به‌طور کامل بررسی کند؛ بنابراین گمانه‌زنی‌های بی‌پایه و ارائه آمار و اطلاعات غلط کاملاً مردود است»

انتهای مطلب

نظر شما