کد خبر: ۵۳۴۴۷
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۹

جزئیات ثبت نام تاکسی های فرسوده

معاون فنی و بهره برداری سازمان تاکسی رانی می گوید متقاضیان نوسازی تاکسی فرسوده می توانند به صورت نقدی تاکسی خود را نوسازی کنند و تاکسی خود را به سورن تبدیل کنند.

به گزارش تجارت امروز، تاکسی های فرسوده یکی از معضلات حمل و نقل در تهران است و بسیاری از رانندگان این تاکسی ها خودشان هم مدت هاست خواهان نوسازی خودروهایشان هستند اما شرایط اقتصادی کشور مسیر نوسازی تاکسی ها را کند کرده است. حالا معاون فنی و بهره برداری سازمان تاکسیرانی تهران از آغاز طرح نـوسازی تـاکسی‌های فـرسـوده با امکان ثبـت نام و انتخاب خودروی سمند سورن پلاس پایه گاز سوز با سطح آلایندگی یـورو پنج خبـر داده است.

 
سید علی محتشمی پور از آغاز فرایند نوسازی تاکسی های فرسوده برای متقاضیان نوسازی خودروهای تاکسی فرسوده شهر تهران به صورت نقدی خبر داد.

وی با اشاره به اهمیت نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهر تهران افزود: از اهم اهداف نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهر تهران در راستای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان، می‌توان به بهبود کیفیت هوا، کاهش مصرف سوخت، افزایش ایمنی سفر و زیبایی بصری شهر اشاره کرد.

معاون فنی و بهره برداری سازمان تاکسیرانی تهران اعلام کرد: وقفه هشت ماهه ایجاد شده در فرایند نوسازی ناوگان به واسطه حذف خودروی سمند و پژو ۴۰۵ از سبد تولیدی شرکت ایران خودرو و عدم تایید خودروی سورن توسط سازمان ملی استاندارد به دلیل برخی از نواقص بوده است.

 

وی در ادامه اظهار کرد: با اشاره به رفع مشکلات فوق و صدور تائیدیه‌های لازم برای شماره گذاری خودروی سورن با کاربری تاکسی، طرح نوسازی تاکسی های فرسوده با امکان ثبت نام و انتخاب خودروی سمند سورن پلاس پایه گاز سوز با سطح آلایندگی یورو 5 با قیمت حدود 274 میلیون تومان همزمان با روز ملی حمل و نقل در سراسر کشور فراهم شده است و قیمت نهایی منوط به ارائه پیش فاکتور صادره از سوی شرکت ایران خودروست.

 محتشمی پور در پایان افزود: مدت زمان تحویل خودروها پس از تکمیل وجه، حداکثر سه ماه می باشد و متقاضیان نوسازی خودروی فرسوده تاکسی می‌بایست ضمن دارا بودن پروانه معتبر تاکسیرانی، با ثبت نام اولیه در سامانه فروش اینترنتی شرکت ایران خودرو به آدرس esale.ikco.ir و پس از آن مراجعه به دفاتر هماهنگی امور اداری تاکسیرانی نسبت به ثبت نام نهایی به صورت نقدی قدام نمایند.

نظر شما