کد خبر: ۵۳۴۶۵
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۵

قیمت مسکن شهر تهران چند؟

قیمت مسکن در قیمت پایین شهر یکی از معیارهای اصلی سطح درآمدی و زندگی مردم در کلانشهر تهران است؛ جایی که با نوسانات جدی مردم را با فشارهای اقتصادی به محله‌هایی می‌کشانند که دوست ندارند در آن زندگی کنند!

قیمت مسکن شهر تهران چند؟

به گزارش تجارت امروز؛ قیمت مسکن هم مانند باقی قیمت‌ها در بازار ایران هر روز در نوسان است؛ نه مشتری در بازار است و نه فروشنده‌ای ولی قیمت‌ها در حال افزایش است.

در روزهای ابتدایی زمستان بیشتر فایل های پیشنهادی فروش آپارتمان به رنگ قرمز درآمد . مشاوران املاک می گویند خریداری وجود ندارد اما فروشندگان میل به افزایش قیمت دارند و براساس پیش بینی افزایش احتمالی نرخ دلار آپارتمان هایشان را قیمت گذاری می کنند .

 نه فروشندگان تمایلی به فروش املاکشان دارند نه خریداران توان پرداخت هزینه های خرید آپارتمان‌هایی را دارند که روزانه قیمت‌شان بالا می‌رود.بررسی فایل‌های فروش نشان می‌دهد وزن فایل‌های قرمز (آپارتمان‌هایی که بیش از نرخ میانگین منطقه قیمت گزاری شده‌اند) نسبت به فایل های سبز و مشکی سنگین‌تر شده است.یکی از مشاوران املاک در شرق تهران می گوید در تهرانپارس خرید و فروش کاهش پیدا کرده اما فروشندگان قیمت های خود را بالاتر می برند. با این که خریداری نیست فروشندگانی که تصور می کنند شاید قیمت دلار تا سال جدید بالاتر برود نرخ های خود را بر اساس میزان افزایش احتمالی دلار تعیین می کنند.

به گفته او فروشنده ای که مطمئن است اگر ملکش را بفروشد هفته بعد نمی تواند همین ملک را به همین قیمت خریداری کند یا از فروش عقب نشینی می کند یا قیمت خود را بالا می برد .او می گوید در محله تهران پارس بیشتر مشاوران املاک از وضعیت خرید و فروش ناراضی هستند با این وجود بازار راکد اما قیمت ها رو به افزایش است .

محمود اولاد کارشناس اقتصاد مسکن در این رابطه می گوید: برخی از فروشندگان انگیزه شان از فروش ملک ارتقای آن است وقتی به دلیل  تغییر و تحولات بعد از فروش ملک نتوانند همان ملک را بخرند با پیش بینی افزایش قیمت ریسک خرید بعدی خود را کاهش می دهند به ویژه فرایند خرید و فروش ملک فرایندی دو تا سه ماهه است و از زمان تنظیم مبایعه نامه تا سند ریسک بسیار بالایی وجود دارد و ممکن است به دلیل افزایش قیمت ها فروشنده هزینه ضرر و زیان را پرداخت اما از فروش عقب نشینی کند هرچند در حال حاضر به گونه ای رقم ضرر و زیان را تعیین می کنند که این ریسک کاهش پیدا کند.

قیمت مسکن در پائین شهر تهران چند؟

انتهای مطلب

 
 

 

 

نظر شما