کد خبر: ۵۳۴۸۱
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۲

املاک تصرف شده تهران کدام اند؟

شهردار تهران اعلام کرد اقداماتی مهم برای بازپس گیری املاک تصرف شده انجام شده.است.
املاک تصرف شده تهران کدام اند؟

.

به گزارش خبرگزاری تجارت امروز؛ شهردار تهران، علیرضا زاکانی اعلام کردند که پیگیر بازپسگیری املاک متصرفی استان تهران خواهند بود. همچنین ایشان درمورد روند اجرایی پروژه‌ها و کاهش هزینه حمل‌ونقل نیز اظهاراتی داشتند.

در حاشیه آئین آغاز عملیات احداث و تکمیل ۲۳ تقاطع غیر همسطح تهران در جمع خبرنگاران، علیرضا زاکانی گفت: در یک بازه زمانی طراحی‌شده احداث یک آزادراه یعنی آزادراه شهید شوشتری به همراه دو بزرگراه شهید بروجردی و یال غربی یادگار امام در دستور کار قرارگرفته و بر اساس برنامه زمان‌بندی که تعیین‌شده این پروژه‌ها به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی افزود: در کنار احداث آزادراه و بزرگراه اصلاح ۹۸ تقاطع غیر همسطح نیز در دستور کار قرارگرفته که طی آن با توجه به وجود ۶۰۰ کیلومتر بزرگراه در تهران اصلاح تقاطع‌ها در شهر تهران می‌تواند مسیر ۷۸۰ کیلومتری شهروندان را به ۵۷ کیلومتر کاهش دهد که کار بسیار ارزشمندی است.

وی ادامه داد: از ۹۸ تقاطع غیر همسطح احصا شده اصلاح ۳۸ تقاطع در دستور کار قرارگرفته که از این تعداد هفت تقاطع تکمیل و به بهره‌برداری رسیده و هشت تقاطع نیز در دستور کار قرارگرفته که برای تکمیل تقاطع‌های موجود ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که عدد قابل توجهی است ولی با اصلاح این ۳۸ تقاطع، ۱۸۵ کیلومتر راه مردم نزدیکتر می‌شود.

شهردار تهران با اشاره به اصلاح تقاطع‌های غیر همسطح در شهر تهران که علاوه بر کاهش زمان تردد مردم کاهش مصرف سوخت را نیز به همراه دارد، افزود: با اصلاح تقاطع‌ها روزانه ۶۰۰ هزار لیتر بنزین صرفه‌جویی خواهد شد. همچنین شهرداری تهران برای نصب روزشمار در محل اجرای پروژه‌ها اقدام خواهد کرد. بنا داریم در قالب تابلوهایی نوع پروژه و زمان افتتاح آن را به شهروندان اعلام کنیم.

زاکانی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره اینکه پس از جلسه با وزیر کشور و تصمیم برای کاهش هزینه حمل‌ونقل چرا هزینه ناوگان حمل‌ونقل عمومی هنوز نصف نشده؟ گفت: این مصوبه را خودمان با جان و دل پذیرفتیم و آن را برای وزیر کشور نیز بردیم  اما زیرساخت‌های انجام این کار وجود ندارد و اعلام کرده‌ایم زیرساخت‌های آن فراهم شود تا این کار صورت گیرد.

شهردار تهران با اشاره به تاثیر کم تحریم‌ها در خصوص پیگیری روند اجرایی پروژه‌ها گفت: بنده پیش از این نیز درباره این موضوع صحبت کردم که تحریم‌ها سهم کوچکی در کارها دارند و بخش قابل توجهی به کادرسازی برمی‌گردد. البته نباید از آشوب‌های اخیر در کشور نیز غافل شویم و ظلم بسیار زیادی به کشور شد و دشمن کادرسازی کرد که در این زمینه معادلات اقتصادی در کشور را به هم بزند که مطمئنا در این مسیر باز هم موفق نخواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه مردم به سراغ خرید دلار نروند، افزود: حتما قیمت دلار پایین می‌آید و این قیمت‌هایی که امروز بین ۴۳ تا ۴۵ هزار تومان عنوان می‌شود دروغ محض است. مردم بدانند همان‌طور که در بورس هم صادقانه گفته شد قیمت‌ها تغییر می‌کند در بحث دلار هم باید اشاره شود که قیمت دلار حتما کاهش پیدا خواهد کرد. این پروژه دشمن است و یقین بدانید که در این پروژه بار دیگر دشمن شکست می‌خورد.

شهردار تهران ادامه داد: دولت نیز تلاش بسیاری را برای رفع مشکلات در کشور انجام می‌دهد چ، اما این نکته را نباید غافل شویم که این مشکلات انباشته از گذشته است و نمی‌توان یک شبه آن را حل و فصل کرد. همه باید دست‌به‌دست هم دهیم تا مشکلات برطرف شود.

زاکانی در خصوص اعلام اسامی افرادی که از گذشته املاک شهرداری را تصرف کردند، گفت: اقداماتی برای بازپس‌گیری این املاک آغازشده و برخی املاک نیز بازپس گرفته‌شده اما در خصوص معرفی اسامی باید گفته شود که ما مجوزی در این بخش نداریم و تنها می‌توانیم به مراجع قانونی اسامی را اعلام کنیم. اهتمام جدی برای بازپس‌گیری این املاک داریم.

زاکانی در خصوص سومین سالگرد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، گفت: در این زمینه نیز شهرداری تهران تمهیدات لازم را اندیشیده و ان‌شاءالله در کنار مردم این برنامه را انجام خواهیم داد. در تهران مراسم‌های مختلفی انجام می‌شود و علاوه بر این، تولیدات هنری و فرهنگی نیز در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

وی افزود: شهرداری منطقه ۲۲ نیز در استان کرمان مستقرشده و با همراهی ستاد بزرگداشت مراسم حاج قاسم سلیمانی خدمات لازم را به زائران ارائه می‌کند. امیدواریم ما هم قطره‌ای باشیم در کنار دریای محبت مردم کرمان و به زائرین خدمت‌رسانی کنیم.

وی تاکید کرد: بنابر گزارش‌ها سال گذشته از ۷۰ کشور حاج قاسم زائر داشت و امسال نیز پیش‌بینی می‌شود که مراسم باشکوهی نسبت به سال گذشته برگزار شود.

انتهای مطلب/م.ع

نظر شما