کد خبر: ۵۳۴۸۴
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۹

طرفداران آیفون 14 همچنان در انتظار ریجستری

با ورود غیر تجاری آیفون 14 به کشور، همچنان طرح مشخصی برای ریجستری آن وجود ندارد.
طرفداران آیفون 14 همچنان در انتظار ریجستری

به گزارش خبرگزاری تجارت امروز؛ همچنان خبری قطعی درمورد رجیستری آیفون 14 وجود ندارد. سخنگوی وزارت صمت اعلام کرد:  تاکنون آیفون 14 به شکل تجاری وارد کشور نشده و درمورد ریجستری این گوشی ها، سایر نهادها نیز تصمیم گیرنده هستند.

حدود ۳ ماه از ورودی گوشی های آیفون ۱۴ به بازار ایران می‌گذرد و هنوز وضعیت رجیستری این گوشی‌ها مشخص نشده است. البته مدتی قبل مسئولان مربوطه از تعیین تکلیف رجیستری این گوشی ها در آینده نزدیک خبر داده بودند، اما اکنون سخنگوی وزارت صمت در اظهارنظر جدیدی عنوان کرد برای رجیستری گوشی های iPhone 14 که از طریق رویه مسافری وارد کشور شدند هنوز هیچ تصمیمی گرفته نشده است.

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه گفته‌های خود با اعلام این‌که امکان واردات گوشی های iPhone 14 به‌شکل رسمی و تجاری به کشور وجود ندارد، گفت وزارت صمت تنها نهاد تصمیم‌گیرنده در خصوص رجیستری این گوشی‌ها نبوده و نظر نهادهای حاکمیتی دیگری نیز حائز اهمیت است.

قالیباف از زمان تصمیم نهایی ابراز بی‌اطلاعی کرد. آیفون ۱۴ در حال حاضر فقط از رویه مسافری یا با سوء استفاده از این رویه به صورت قاچاق به کشور وارد شده و تاکنون درباره واردات تجاری آن اظهار نظر قطعی نشده بود. اما واردات مسافری هم تاکنون رجیستر نشده است.

پیش‌تر سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی هشدار داده بود که فروشندگان و مردم از خرید و فروش کالایی که از رجیستر شدن آن اطمینان ندارند و کد رجیستری ندارد، اجتناب کنند. چرا که اگر این موبایل‌ها رجیستر نشود، به عنوان دستگاه ثانویه‌ای که در شبکه ارتباطی کشور فعال نخواهد شد، قابل استفاده است.

همچنین رئیس اتحادیه فروشندگان صوتی و تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی تهران گفته بود که تا این لحظه، چون آیفون ۱۴ به صورت تجاری وارد نشده، خرید و فروش آن ممنوع است و در حال حاضر عموما سایت‌ها هستند که آیفون ۱۴ خرید و فروش می‌کنند.

انتهای مطلب/م.ع

 

نظر شما