کد خبر: ۵۳۴۹۸
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۵

کرونای جدید چه علائمی دارد؟

سویه ی جدید کرونا سرایت پذیری زیادی دارد.
کرونای جدید چه علائمی دارد؟

به گزارش تجارت امروز؛ احتمال اوج گیری بیماری کرونا در صورت رعایت نکردن اصول بهداشتی وجود دارد. طبق بیانات بهزاد نجف‌پور، علائم سویه­ جدید کرونا همانند سویه‌های گذشته است که با تب، گلودرد، سردرد، سرفه و در اغلب موارد با علائم گوارشی اعم از اسهال و تهوع همراه می باشد.

بر اساس آخرین رنگ‌بندی کرونایی 4 شهرستان قزوین، البرز، آوج و آبیک در وضعیت آبی و تاکستان در وضعیت زرد قرار دارد.

ابتلای روزانه روی عدد یک و فوتی‌های کرونایی همچنان عدد صفر را نشان می‌دهد و 38 بیمار کرونایی نیز در حال درمان در مراکز درمانی هستند.

کرونا نشان داده که برای خیز دوباره در کمین بی احتیاطی‌ها نشسته و سویه جدیدی کرونا در کشور شناسایی شده است.

بهزاد نجف‌پور در این باره اظهار کرد:  تاکنون گزارشی مبنی بر مورد قطعی سویه جدید بیماری کرونا در استان قزوین گزارش نشده اما قطعا با ویروس جدید مواجهه خواهیم شد.

وی با بیان اینکه این زیرسویه اومیکرون میزان سرایت‌پذیری بالایی دارد، افزود: علائم این سویه همانند سویه‌های گذشته است که با تب، گلودرد، سردرد، سرفه و در اغلب موارد با علائم گوارشی اعم از اسهال، تهوع همراه است.

مدیر گروه بیمار‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی استان ضمن تاکید بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تصریح کرد: به تمام شهروندان توصیه می‌کنیم که ضمن رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی از حضور در اماکن پر ازدحام اجتناب کرده و همچنان از ماسک استفاده کنند.

 نجف پور بیان کرد: همچنین توصیه می‌شود که گروه سنی بالای 18 سال واکسیناسیون خود را تکمیل کرده و افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند،  در صورتی که ۶ ماه از تزریق دوز یادآور آن‌ها گذشته حتماً برای دریافت دوز بعدی اقدام کنند.

وی ادامه داد: همچنان خدمات تزریق واکسن ادامه دارد و مراکز بهداشت و درمان علوم پزشکی این آمادگی را دارند که خدمات خود را در اختیار شهروندان قرار دهند.

مدیر گروه بیمار‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی استان در پایان گفت: متاسفانه با توجه به سهل‌انگاری صورت گرفته، استقبال از واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضعیف شده که امیدواریم با همراهی مردم و دستگاه‎ها بتوانیم این پیک را با کمترین آسیب پشت سر بگذاریم.

انتهای مطلب/م.ع

 

نظر شما