کد خبر: ۵۳۵۰۳
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۷

اقامت فوری با خرید ملک!

خرید ملک راهیست که می تواند رویای مهاجرت شما را برآورده سازد.
اقامت فوری با خرید ملک!

به گزارش تجارت امروز؛ امروزه افرادی به دنبال مهاجرت هستند. با توجه به قوانین برخی کشورها می­توان با خرید ملک، به آسانی و در کوتاه­ترین زمان اقامت این کشور را نیز به دست آورد.

در حال حاضر بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله یونان، اسپانیا، پرتغال، آلمان و... برای مهاجران امکان اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک را فراهم کرده‌اند. اگر می‌خواهید در یکی از این کشورها اقامت کنید؛ کافی است که برای خرید خانه در یکی از شهرهای آن‌ها اقدام کنید.

البته لازم به ذکر است که هر کشور شرایط و قوانین خاص خود را برای خرید ملک دارد؛ بنابراین قبل از انجام هر کاری، باید با شرایط خرید ملک در این کشورها آشنا شوید. در این مطلب به‌طور کامل شرایط اقامت اروپا با خرید ملک را مورد بررسی قرار خواهیم داد تا با اطلاعات بیشتری برای خرید ملک و اخذ ویزای سرمایه‌گذاری اقدام کنید. همچنین کشورهایی که با خرید ملک به شما اقامت می‌دهند را معرفی خواهیم کرد.

از میان تمام کشورهای قاره اروپا، تنها تعداد محدودی از آن‌ها امکان اقامت با خرید ملک را برای مهاجران فراهم کرده‌اند. به چنین مجوزهایی که افراد با داشتن آن‌ها می‌توانند آزادانه در منطقه شنگن رفت‌وآمد کنند؛ ویزای طلایی گفته می‌شود.

در اتحادیه اروپا، هر کشور شرایط خاص خود را برای سرمایه‌گذاری در حوزه املاک دارد. برای حداقل میزان سرمایه‌گذاری و همچنین منطقه جغرافیایی ملک در هر کشور قوانین خاصی وجود دارد.

پرتغال یکی از کشورهای اروپایی است که گزینه اقامت اروپا با خرید ملک را برای مهاجران فعال کرده است. حداقل هزینه‌ای که افراد برای خرید خانه در پرتغال نیاز دارند؛ حدود 280 هزار یورو است. البته این مبلغ برای خانه‌های مناطق کم‌ جمعیت پرتغال است. طبق قانون کشور پرتغال، اگر به مدت 5 سال سرمایه خود را در این کشور نگهداری کنید و در طول سال، 7 روز در پرتغال حضور داشته باشید؛ شرایط دریافت امتیاز شهروندی و پاسپورت پرتغال را کسب خواهید کرد. همچنین افراد خریدار می‌توانند همسر، والدین و فرزندان زیر 26 سال را در برنامه بگنجانند.

اسپانیا هم یکی از کشورهای بسیار عالی است که امکان اقامت با خرید ملک را برای متقاضیان فراهم کرده است. در چند سال اخیر قیمت ملک در اسپانیا کاهش ‌یافته و شما می‌توانید با حداقل 500 هزار یورو برای خود خانه تهیه کنید. بهتر است بدانید که بعد از 20 روز از خرید خانه، مجوز اقامت به شما داده می‌شود. سپس اگر سرمایه خود را حفظ کرده باشید، هر دو سال یک‌بار این مجوز تمدید خواهد شد. در نهایت بعد از 5 سال می‌توانید اقامت دائم و بعد از 10 سال تابعیت اسپانیا را بگیرید.

اقامت اروپا با خرید ملک در کشور فرانسه نیز برای متقاضیان فراهم شده است. البته فرانسه ویزای سرمایه‌گذاری غیرفعال در حوزه املاک یا اوراق قرضه را ارائه نمی‌کند؛ یعنی خرید ملک در فرانسه مانند کشورهای یونان، پرتغال و اسپانیا نیست؛ اما در نهایت می‌تواند منجر به اخذ اقامت دائم و شهروندی شود. به‌طورکلی افراد بالای 18 سال که منبع درآمد خوبی دارند؛ می‌توانند با مبلغی حدود 100 الی 350 هزار یورو، در فرانسه خانه بخرند.

آلمان هم مانند فرانسه تابعیت و اقامت دائم را صرفاً با خرید ملک و مستغلات به متقاضیان نمی‌دهد؛ اما اگر توان مالی خوبی دارید، با خرید ملک در آلمان، می‌توانید اقامت موقت بگیرید. البته این اقامت به شما اجازه فعالیت اقتصادی نمی‌دهد.

انتهای مطلب/م.ع

نظر شما