کد خبر: ۵۳۵۶۴
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۶

ارسال خودروهای نظامی به اکراین!

خودروهای رزمی آمریکا به کمک اوکراین خواهند رفت.
ارسال خودروهای نظامی به اکراین!

به گزارش خبر گزاری تجارت امروز؛ آمریکا علاوه بر موشک های هیمارس که قبلا  به اکراین ارسال کرده بود، ارسال خودروهای نظامی را نیز در دستور کار خود قرار داد.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا تایید کرد که واشنگتن در حال بررسی ارسال خودرو رزمی "بردلی" به اوکراین برای بکارگیری علیه روسیه در جنگ اوکراین است.

کشورهای اروپایی و غربی به ویژه آمریکا با عرضه انواع سلاح‌های سبک و سنگین به کی‌یف، نه تنها گامی در جهت پایان دادن به جنگ اوکراین برنداشتند بلکه بیش از پیش به آتش درگیری ها در این کشور دامن زده‌ اند.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا شامگاه چهارشنبه به وقت محلی محلی در جمع خبرنگاران افزود که دولت او در حال بررسی ارسال خودرو رزمی "بردلی" به اوکراین برای استفاده در جنگ علیه روسیه است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، به نقل از تارنمای بلومبرگ، این خودروها بخشی از یک بسته حمایت نظامی بزرگ‌تر است و انتقال این خودروها به تقویت قابلیت‌های رزمی اوکراین در زمین کمک می‌کند، زیرا بردلی یک تانک سبک است.

آمریکا اخیرا نیز تسلیحاتی همچون موشک های هیمارس را به اوکراین تحویل داده بود.

پیش از این وزارت دفاع روسیه از کشته شدن ۸۹ نظامی روسی در نتیجه اصابت نیروهای مسلح اوکراین با ۶ راکت MLRS HIMARS ساخت آمریکا در محل استقرار موقت یکی از یگان ها خبر داده بود.

 دنیس پوشیلین، رئیس موقت منطقه دونتسک امروز پنجشنبه گفت که بسیاری از پرسنل نظامی زخمی در جریان گلوله باران ماکیفکا برای درمان به روسیه فرستاده شدند. 

ارسال بیش از ۲۲ میلیارد دلار کمک نظامی و تسلیحاتی پیشرفته آمریکا به اوکراین نتیجه ای جز تداوم جنگ و نابودی زیر ساخت های این کشور نداشته است و طبق اعلام روز چهارشنبه آژانس پناهجویان سازمان ملل، از آغاز جنگ روسیه و اوکراین تا سوم ژانویه ۲۰۲۳ بیش از ۷.۹۱ میلیون اوکراینی به کشورهای اروپایی پناه برده‌اند.

انتهای مطلب/م.ع

نظر شما