کد خبر: ۵۳۵۸۹
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۵

بیت کوین بخریم یا بفروشیم؟

با رشد چشم گیر معاملات ارزهای دیجیتال، خرید و فروش یک ارز دیجیتال پر طرفدار مانند بیت کویین می تواند دغدغه بسیاری از افراد باشد.
بیت کوین بخریم یا بفروشیم؟

به گزارش تجارت امروز؛ قیمت بیت‌کوین در ساعات نخست معاملات روز شنبه؛ 17 دی 1401، شاهد رشد بوده است. این درحالیست که اکثر کوین‌ها در محدوده سبز قرار دارند.

در حالی ساعاتی پیش گزارش بازار کار آمریکا منتشر شد بیت کوین نیز در واکنش به آن روز جمعه نزدیک به نیم درصد افزایش قیمت داشت تا به یک قدمی مرز ۱۷ هزار دلاری برسد. به طور کلی روند بیت کوین در روزهایی که از آغاز سال ۲۰۲۳ میلادی گذشته است صعودی بوده است.

علیرغم این واقعیت که حجم بیت‌کوین کاهش قابل توجهی را تجربه کرده است، بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان همچنان تقریبا پنج میلیارد دلار در روز در صرافی‌های مورد اعتماد معامله می‌شود.

به گفته باترفیل، این مورد ثابت می‌کند که همچنان بیت‌کوین دارایی باقی مانده که بسیار به پول نقد نزدیک است. قیمت بیت‌کوین در دهه گذشته دستخوش نوسانات شدیدی بوده و حداقل می‌توان گفت که غیرقابل پیش‌بینی است و عواملی مانند حدس و گمان، مسائل فنی، اقدامات نظارتی و رویدادهای کلان همگی می‌توانند بر قیمت آن تاثیر بگذارند.

بیت کوین به دلیل نوسانات زیاد و فقدان یک مرجع مرکزی یا دولتی برای تنظیم آن، به یک پیشنهاد سرمایه‌گذاری پرخطر برای بسیاری از سرمایه‌گذاران تبدیل شده است.

ارزش بازار جهانی رمزارزها در حال حاضر ۸۲۴.۶۳ میلیارد دلار است كه ۱.۲۶ درصد رشد را نسبت به روز گذشته نشان می‌دهد. همچنین حجم کل معاملات در طول ۲۴ ساعت گذشته ۲.۵۶ درصد افزایش یافته و به ۲۸.۰۶ میلیارد دلار رسیده است.

بیت‌کوین با رشد جزئی به قیمت ۱۶ هزار و ۹۱۸ دلار و اتریوم با افزایش بیش از ۱ درصد به قیمت هزار و ۲۶۵ دلار معامله می‌شوند.

سایر رمزارزهای مشهور مانند دوج‌کوین، شیبا اینو، ریپل، بایننس کوین و کاردانو نیز شاهد رشد قیمت بودند.

این واقعیت که بیت‌کوین توسط هیچ کالا یا خدمات ملموسی پشتیبانی نمی‌شود، آن را مستعد نوسانات چشمگیر قیمت در هر دو جهت در مدت زمان کوتاهی می‌کند؛ به عنوان مثال، قیمت بیت‌کوین در نوامبر ۲۰۲۱ زمانی که تقاضا برای ارز دیجیتال در بالاترین حد خود قرار داشت به ۶۹هزار دلار رسید اما یک سال بعد با سرد شدن بازار به ۱۵هزار دلار سقوط کرد.

این ارز دیجیتال پس از تجربه نزولی بزرگ پس از سقوط صرافی اف تی ایکس، چندین هفته در بلاتکلیفی گیر کرده است.

 انتهای مطلب/م.ع

 

نظر شما