کد خبر: ۵۳۶۷۷
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۰

اعتراض صداوسیما به لایحه بودجه ۱۴۰۲

براساس متن انتشار یافته از روابط عمومی سازمان صداوسیما، میزان بودجه‌ای که برای سال آینده به این سازمان اختصاص یافته است، در دستور کار لایحه بودجه مبهم می‌باشد.
اعتراض صداوسیما به لایحه بودجه ۱۴۰۲

به گزارش تجارت امروز؛ پس از انتشار لایحه بودجه ۱۴۰۲ روابط عمومی این سازمان اطلاعیه‌ای را صادر کرده است.

در این اطلاعیه آمده است: «مطابق قانون برنامه ششم توسعه دولت مکلف است حداقل هفت دهم درصد از بودجه عمومی کشور را به عنوان بودجه صدا و سیما در نظر بگیرد، رقمی‌که اساساً در مقایسه با سایر بخش‌های کشور و سطح تاثیر گذاری آن‌ها و نیز شبکه‌های رقیب بسیار ناکافی است. با این حال همین مبلغ نیز عملا هیچگاه محقق نشده است. در سال ۱۴۰۲ بودجه عمومی دولت ۲۱۶۴ همت است و با یک محاسبه ساده مشخص می‌شود باید حداقل ۱۵ همت به عنوان بودجه صداوسیما در بودجه امسال تخصیص داده شود. امسال با انتقال اعتبار مصوب صدا و سیما در تبصره ۱۴ به ردیف اصلی عملا این ردیف نسبت به سال ۱۴۰۱ تنها حدود ۱۵ درصد رشد داشته و این نسبت حتی کمتر از افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان دولت در لایحه پیشنهادی است؛ بنابراین و با توجه به فاصله تقریبا ۴ برابری نرخ‌های تولید در بخش خصوصی و نمایش خانگی با نرخ‌های صداوسیما و عدم رشد مناسب بودجه تولید سازمان در سال‌های متوالی و نیز در لایحه بودجه۱۴۰۲ عملا آنتن صداوسیما با افت جدی کمیت و کیفیت مواجه خواهد شد و پاسخگوی نیاز برحق مخاطبان و تولید و پخش آثار فاخر نمایشی و غیر نمایشی برای عموم مخاطبان نخواهد بود. از سوی دیگر بودجه جداگانه‌ای نیز برای دو مجموعه تاریخی الف ویژه فاخر و در دست ساخت حضرت موسی و حضرت سلمان در نظر گرفته نشده است؛ لذا انتظار می‌رود روند تولید این دو مجموعه نیز متوقف یا به شدت کند شود. دلیل جیغ‌های بنفش رسانه‌های معاند و دروغگو در خصوص بودجه رسانه ملی معلوم است.

صداوسیمای قوی و پرمخاطب باطل السحر نقشه‌های شوم دشمنان ایران اسلامی است پس دستور کار روشن است: حمله به بودجه صداو سیما با هدف هزینه زایی برای وکلای ملت در تقویت رسانه ملی در این مقابله، اما هم نوایی برخی رسانه‌های داخلی موجب تعجب است. انتظار رهبر معظم انقلاب از دولت و مجلس در تقویت رسانه ملی در سیاست‌های کلی برنامه هفتم به روشنی بیان شده است. امیدواریم با تصمیم قاطع مجلس انقلابی و همراهی دولت مردمی‌پاسخ محکمی‌به طراحی رسانه‌ای دشمنان قسم خورده ملت ایران داده شود و شرایط جهت تحقق تحول کمی و کیفی در تولید آثار هنرمندانه و جریان ساز هویت محور و عدالت گستر مهیا گردد.»
انتهای مطلب

نظر شما