کد خبر: ۵۳۶۷۹
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۶

لایحه افزایش حقوق سال آینده به تصویب رسید

دولت سیزدهم حداکثر دریافتی مجاز در سال ۱۴۰۲ برای تمامی اغشار اعم از شاغل و بازنشستگان را تا مرز ۵۰ ملیون تومان جایز دانست و بیش از این مبلغ را در موارد مختلف غیرمجاز اعلام کرد.
لایحه افزایش حقوق سال آینده به تصویب رسید

به گزارش تجارت امروز؛ آقای رئیسی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ به‌طور مستقیم به حداقل و حداکثر پرداختی مزد مشاغل مختلف پرداخته است.
رئیس جمهور این لایحه را ۲۱ دی ۱۴۰۱ به مجلس شورای اسلامی تحویل دادند. در بند «د» تبصره ۱۲ ماده واحده لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ آمده است که سقف خالص پرداختی متوسط سالانه از محل حقوق و مزایای مستمر و غیرمستمر و سایر پرداختی‌ها از هر محل و تحت هر عنوان در سال ۱۴۰۲ به گروه‌های مختلف حقوق‌بگیر در دستگاه‌های اجرائی موضوع ماده (۲۹) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و همچنین نیرو‌های مسلح، وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی از قبیل کارکنان کشوری و لشکری، اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی و قضات و بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرائی در کلیه مناطق کشور به میزان پانصد میلیون ریال است. پرداخت مازاد بر این مبلغ تحت هر عنوان و از محل هر نوع اعتبار به کارکنان کشوری و لشکری اعم از کارمندان، اعضای هیأت علمی، قضات و بازنشستگان در وزارتخانه‌ها و شرکت‌های دولتی و همچنین شرکت‌ها و مؤسساتی که مدیران آن به هر طریق توسط دولت و یا نهاد‌های عمومی منصوب می‌شوند، ممنوع است.

بر اساس این بند از لایحه بودجه، حداکثر حقوق سالانه تا ۶۰۰ میلیون تومان پرداختی می‌باشد که مانند سال‌های گذشته ۷ برابر حداقل حقوق تعریف شده در همین لایحه است.

پایان مطلب

نظر شما