کد خبر: ۵۳۷۴۵
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۸

موسسات قرآنی از پرداخت مالیات معاف شدند

با توجه به پیگیری های انجام شده، قانون معافیت مالیاتی برای تمامی مؤسسات قرآنی کشور اجرا می‌شود.
موسسات قرآنی از پرداخت مالیات معاف شدند

به گزارش تجارت امروز؛ پس از پیگیری‌هایی که از مهر ۱۳۹۹ آغاز شد، بعد از گذشت دو سال معافیت مالیاتی برای تمام مؤسسات قرآنی کشورتایید شد.

در گام نخست با پیگیری‌های متعدد ایکنا و اتحادیه مؤسسات، در ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت فارس اعلام کرد که «مالیات پرداختی مؤسسات قرآنی فارس صفر شد». پس از کسب این موفقیت استانی تلاش‌های متعددی شد تا این طرح در سایر مؤسسات قرآنی کشور نیز اجرا شود.

در نهایت امروز حسین اسلامی، عضو اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا فارس، از معافیت صد درصدی مالیات برای تمام مؤسسات قرآنی کشور با پیگیری‌های اتحادیه کشوری خبر داد و گفت: در پی رایزنی‌های اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت کشور با سازمان مالیاتی کشور این مهم محقق شد.

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت فارس با بیان اینکه این طرح با پیگیری استان فارس انجام شده است، افزود: این قانون از امسال اجرا می‌شود و مؤسسات قرآنی در سال ۱۴۰۱ از پرداخت مالیات معاف شدند.

اسلامی اظهار کرد: در این راستا اتحادیه کشوری، نامه‌ای را به سازمان مالیاتی ارسال کرد و پاسخ این سازمان به این شرح آمده است: «سازمان امور مالیاتی کشور مکلف است در مورد اشخاص موضوع بندهای ط، هـ، ک، د، ی، ح و فعالیت‌های قرآنی موضوع بند ل ماده ۱۳۹ قانون مالیات‌های مستقیم که به علت عدم تسلیم اظهارنامه مالیاتی و یا دفاتر و اسناد و مدارک حسب مورد برای عملکرد سال‌های ۱۳۹۰ لغایت ۱۳۹۹ مشمول برخورداری از معافیت یا نرخ صفر مالیاتی نشده‌اند، با دریافت اظهارنامه مالیاتی و دفاتر و اسناد و مدارک در سال ۱۴۰۲ نسبت به اعمال معافیت یا نرخ صفر مالیاتی برای مواردی که تمام مالیات هر سال از سال‌های مذکور آن‌ها کلاً پرداخت نشده است، اقدام و جرائم پرداخت نشده اعم از قابل بخشودگی و غیرقابل بخشودگی اشخاصی که نسبت به پرداخت مالیات اقدام کرده‌اند، مورد بخشودگی قرار دهد».

وی در پایان با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا با همکاری نمایندگان مجلس پایان زمان تعیین شده را به ۱۴۰۰ تغییر دهیم، گفت: به دلیل اینکه این موضوع در لایحه و از سوی دولت به مجلس ارائه شده است نگرانی جدی وجود ندارد اما از هم‌اکنون تلاش اتحادیه کشوری و استانی معطوف به تصویب و اصلاح زمان خواهد بود.

انتهای مطلب/م.ع

 

نظر شما