کد خبر: ۵۳۷۴۶
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۶

بیش از 7 میلیارد از مطالبات بانکی وصول شد

دادگستری استان گلستان اعلام کرد: بیش از ۷ میلیارد تومان از مطالبات بانکی وصول شده است.
بیش از 7 میلیارد از مطالبات بانکی وصول شد
به گزارش تجارت امروز؛ رئیس کل دادگستری استان گلستان اظهار کرد: از زمان تشکیل کمیته وصول مطالبات بانکی از دو ماه پیش در دادسرای مرکز استان، ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از مطالبات بانکی به بیت المال بازگشته است.
 حیدر آسیابی گفت: این مطالبات مربوط به ۲ بدهکار بانک‌های ملت و کشاورزی بود و برای بازگشت بقیه بدهی هم مهلت تعیین شد. وی گفت: کمیته وصول مطالبات بانکی در ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری تشکیل شده است و دادستان مرکز استان و شورای هماهنگی بانک‌ها در آن عضویت دارند.

آسیابی با بیان این که لیست بدهکاران بانکی به تفکیک هر بانک به این کمیته ارائه شده است، افزود: بدهکاران به دادسرا احضار و با حضور مدیران بانک‌های مربوطه، درباره ساز و کار و زمان بازپرداخت این تسهیلات، مهلت تعیین می‌شود.
رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: پیش از این هم با پیگیری دادگستری بیش از ۱۳۰ میلیارد تومان از معوقات بانکی مربوط به ۶ بدهکار عمده سیستم بانکی استان که از ۴ بانک تسهیلات گرفتند، اما پس ندادند، به بیت المال بازگشت.
 آسیابی با اعلام این که بررسی لیست بدهکاران بانکی استان ادامه دارد گفت: اجازه نمی‌دهیم کسانی که به اسم سرمایه گذاری و تولید، تسهیلات دریافت و در جای دیگر هزینه کرده اند، در چرخه‌ی تولید و اشتغال استان خلل وارد کنند. وی افزود: وصول معوقات بانکی در راستای کمک به رونق اقتصاد و بازگشت پول به بانک‌ها برای تزریق تسهیلات به سرمایه گذاران و واحد‌های تولیدی استان صورت گرفته است.

انتهای مطلب/م.ع

نظر شما