کد خبر: ۵۳۷۶۴
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۵

مشخصات دو شاسی بلند جدید سایپا + عکس

خبرها حاکی از آن است گروه خودروسازی سایپا علاوه بر واردات محصولات چانگان از جمله چانگان CS۳۵ پلاس و چانگان CS۵۵ پلاس قصد دارد دو شاسی بلند جدید از برندهای چینی وی جی وی و زوتی را نیز به بازار ایران بیاورد.

به گزارش تجارت امروز؛ گروه خودروسازی سایپا قصد واردات دو شاسی بلند جدید چینی وی جی وی U75 پلاس و زوتی T300 را دارد.

خبرها حاکی از آن است گروه خودروسازی سایپا علاوه بر واردات محصولات چانگان از جمله چانگان CS۳۵ پلاس و چانگان CS۵۵ پلاس قصد دارد دو شاسی بلند جدید از برندهی چینی وی جی وی و زوتی را نیز به بازار ایران بیاورد.

در ادامه با مشخصات این دو شاسی بلند جدید سایپا آشنا خواهیم شد.

آشنایی با دو شاسی بلند جدید سایپا/ وی جی وی U۷۵ پلاس

وی جی وی U۷۵ پلاس یکی از شاسی بلندهای جدید سایپا محسوب می‌شود که به زودی وارد بازار ایران خواهد شد. این خودرو که در واقع نسخه اسپرت‌تر و قدرتمندتر U۷۰ بوده از یک موتور ۲ لیتری توربوشارژ بهره می‌برد. این پیشرانه می‌تواند قدرتی برابر با ۲۲۴ اسب بخار و گشتاور ۳۸۵ نیوتن‌متر را به تولید برساند. قدرت تولید شده از این پیشرانه نیز توسط گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک AT به چرخ‌های جلو انتقال پیدا خواهد کرد.

 

دو شاسی بلند جدید که سایپا به ایران وارد می‌کند / عکس
 

زوتی T300

زوتی T300 همانند وی جی وی U75 پلاس برای مشتریان ایرانی ناشناخته نیست؛ چراکه این خودرو در سال 1398 نیز توسط شرکت خودروسازی راین روانه بازار ایران شد، اما اکنون شرکت سایپا قصد دارد آن را در ابتدا به شکل وارداتی و در ادامه به شکل مونتاژی به بازار ایران عرضه کند. زوتی T300 از یک موتور 1.5 لیتری 4 سیلندر بهره می‌برد که مدل تنفس طبیعی آن می‌تواند قدرتی برابر با 112 اسب بخار و گشتاور 143 نیوتن‌متر را به تولید برساند.

 

دو شاسی بلند جدید که سایپا به ایران وارد می‌کند / عکس

قدرت تولید شده از این پیشرانه نیز توسط گیربکس 5 سرعته دستی و یا CVT اتوماتیک به چرخ‌های جلو منتقل خواهد شد. البته پیشرانه توربو این خودرو قدرتی برابر با 144 اسب بخار و گشتاور 200 نیوتن‌متر را به همراه دارد که توسط گیربکس CVT اتوماتیک به چرخ‌های جلو انتقال پیدا می‌کند. به احتمال زیاد سایپا نسخه توربو آن را با گیربکس CVT به ایران خواهد آورد.

کابین

داخل کابین دارای تریم دو رنگ است و امکاناتی مانند شیشه برقی در تمامی درب ها، فرمان هیدرولیک، تصفیه هوا، بلوتوث، نمایشگر اصلی 8 اینچی در حالت استاندارد ارائه می شوند. از دیگر امکانات باید به رادار پارک، دوربین عقب، ایزوفیکس صندلی کودک، گرم کن و تهویه صندلی هر دو ردیف، اسکای روف و آینه های جانبی الکتریکی اشاره کرد.

در بخش ایمنی نیز امکاناتی مانند ترمز ای بی اس، ایی بی دیی و ایربگ دوقلوی جلو در حالت استاندارد فعال هستند.

پیشرانه

در بخش پیشرانه از نمونه 1.5 لیتری تنفس طبیعی با 112 اسب بخار خروجی و گشتاور 143 نیوتن متر استفاده شده است. این مجموعه با جعبه دنده دستی و سی وی تی قابل سفارش است. ظرفیت باک 48 لیتر است.

انتهای مطلب/م.ع

 
نظر شما