کد خبر: ۵۳۷۷۲
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۰

500 واحد مسکونی در زلزله خوی خسارت دیدند!

زمین لزره ی 5.4 ریشتری در آذربایجان غربی خساراتی برجای گذاشت.
500 واحد مسکونی در زلزله خوی خسارت دیدند!

به گزارش تجارت امروز؛ بسته های غذایی هلال احمر بین زلزله زدگان در حال توزیع می باشد.

آذربایجان غربی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به ارزیابی‌های های اولیه صورت گرفته از مناطق زلزله زده خوی گفت: در این زمین لرزه ۵۰۰‌ واحد مسکونی در ۱۵ روستا بین ۲۰ تا ۸۰ درصد خسارت دیده‌اند.

محمدصادق معتمدیان چهارشنبه شب ۲۸ دی ماه در گفت وگو با خبرنگاران در خوی افزود: ارزیابان و تیم‌های امدادی از دقایق اولیه پس از زمین لرزه ۵.۴ ریشتری ظهر امروز به کانون زلزله اعزام شده و علاوه بر ارزیابی‌های اولیه، بلافاصله کار امدادرسانی به زلزله‌زدگان را هم آغاز کردند.

وی اضافه کرد: در این زمین‌لرزه همچنین ۱۵۰‌ نفر مصدوم شده و به مراکز درمانی مراجعه کردند که به غیر از ۱۷ نفر از آنها که بستری شدند مابقی به صورت سرپایی معالجه و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

استاندار آذربایجان‌غربی‌ با اشاره به اینکه با توجه به برودت هوا، اسکان کسانی که منازلشان دچار خسارت شده از اولویت‌های امدادرسانی است، ادامه داد: در یک ساعت اول پس از وقوع زلزله شاهد حضور مدیران دستگاه‌های امدادی در شهرستان بودیم و برنامه ریزی ویژه‌ای برای امدارسانی و اسکان مردم صورت گرفته است.

معتمدیان با تاکید بر ارائه خدمات حداکثری اظهار کرد: بسته‌های غذایی ۷۲ ساعته توسط هلال احمر در حال توزیع در مناطق زلزله زده است.

استاندار آذربایجان غربی ساعتی بعد از وقوع زلزله  به شهرستان خوی رفت و در بدو ورود با حضور در بیمارستان ابن شهر از مصدومان زلزله که در مراکز درمانی بستری هستند عیادت کرده و دستورهای لازم برای ارائه خدمات درمانی به مصدومان را صادر کردند.

انتهای مطلب/م.ع

 
 

 

 

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما