کد خبر: ۵۳۹۱۰
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۵

اقدامات امدادی برای کمک رسانی به زلزله زدگان در حال انجام است

 فرماندار خوی اعلام کرد: اقدامات امدادی لازم با تلاش همه جانبه فراهم شده است. همچنین ایشان اعلام کرد همه چیز برای همراهی با دیگر نهادها فراهم شده است و با وجود اینکه در بعضی نقاط برق قطع شده ولی آب و گاز برقرار است، تاکید کرد: بیمارستان صحرایی در منطقه مستقر خواهد شد.
اقدامات امدادی برای کمک رسانی به زلزله زدگان در حال انجام است

به گزارش تجارت امروز؛ ذبیح الله کاظمی بامداد یکشنبه در گفت وگوی خبری افزود: در این زمین لرزه ۵.۹ ریشتری، بخش‌هایی از شهر خوی، شهر فیرورق و روستاهای اطراف در کانون این زلزله قرار داشتند.

وی اضافه کرد: شدت زمین لرزه شنبه شب، مقداری بیشتر از زلزله های پیشین بوده و ارزیابی های ما این است که تخریب ها هم کمی بیشتر از دفعات قبل باشد.

فرماندار خوی ادامه داد: همه بیمارستان ها، اورژانس، نیروهای امدادی، هلال احمر و اعضای ستاد مدیریت بحران آماده کمک به مردم هستند.

کاظمی اظهار کرد: سالن های ورزشی، مساجد و برخی مدارس هم برای اسکان در نظر گرفته شده است.

وی گفت: مردم به شایعات توجه نکنند و همراهی کنند تا بتوانیم این بحران را هم پشت سر بگذاریم.

کاظمی با اشاره به اعزام نیروهای امدادی از شهرستان ها و استان های همجوار افزود: نیروهای شرکت های خدمات رسان هم در منطقه حضور دارند.

 خسروبابایی مدیر قرارگاه فوریت های امدادی بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام گفت: در اولین اقدام بعد از زلزله با توجه به سرمای شدید هوا در این مناطق دستور ارسال فوری وسایل گرمایشی از جمله ۲۰۰ بخاری صادر شد.

وی ادامه داد: در اقدام های بعدی ۲ تن برنج، ۲۰۰ کنسرو خورشت، ۶ هزار تن کنسر تن گوشت و ۵ هزار آب معدنی به شهر خوی ارسال شد تا در اختیار مردم آسیب دیده از زلزله قرار گیرد.

خسروبابایی تاکید کرد: کمک رسانی به مردم تا بازگشت شرایط عادی زندگی همچنان ادامه خواهد یافت.

 فرماندار خوی با بیان اینکه در بعضی نقاط برق قطع شده ولی آب و گاز برقرار است، تاکید کرد: بیمارستان صحرایی در منطقه مستقر خواهد شد.

انتهای مطلب/م.ع

نظر شما