کد خبر: ۵۳۹۲۳
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۰

قرارداد وریا غفوری لغو شد!

انتقال وریا غفوری به تراکتور یکی از انتقال‌هایی بود که در لحظات پایانی لغو شد. حال این سوال پیش می آید که کدام تیم حاضر است با او قرارداد ببندد؟

قرارداد وریا غفوری لغو شد!

به گزارش تجارت امروز؛ در چند ماه اخیر اتفاقات عجیبی برای وریا غفوری رخ داده است و این بار قرارددادش در دقیقه 90 لغو شد.

همان زمان این شایعه مطرح شد که کنار گذاشتن غفوری از استقلال به مسائل غیرفوتبالی ارتباط دارد و باید ردپای فعالیت‌های اجتماعی و واکنش‌های او به مسائل کشور را در این جدایی دید. این بازیکن پرسابقه استقلال هرچقدر منتظر تماس مدیریت ماند، خبری نشد. اعتراض هواداران، رسانه‌ها و اهالی فوتبال هم تصمیم مدیران استقلال را عوض نکرد.

وریا پس از کش و قوس فراوان راهی فولاد خوزستان شد. این انتقال هم تا آستانه منتفی‌شدن پیش رفت، حتی شنیده شد شاید این بازیکن مطرح بدون تیم بماند. همان موقع شایعه شد که موانعی غیرفوتبالی برای ادامه فعالیت ورزشی وریا ایجاد شده است.

در نهایت، اما در آخرین روز‌های پیش از شروع فصل قرارداد غفوری با فولاد منعقد شد. نیم فصل اول لیگ بیست‌ودوم، اما دوره موفقی برای مدافع سابق تیم ملی از آب در نیامد. او در اهواز نتوانست خوش بدرخشد و به دلیل مسائل غیرفوتبالی هم چند روزی بازداشت شد. جواد نکونام، سرمربی فولاد خوزستان، در تصمیمی عجیب نام وریا غفوری را در فهرست مازاد خود قرار داد تا عمر حضور غفوری در اهواز کوتاه‌تر از تصور شود.

جدایی وریا غفوری از فولاد این امیدواری را برای هواداران استقلال ایجاد کرد که او به تیم محبوبش برمی‌گردد. گروهی به این بازگشت خوش‌بین بودند. علی فتح‌الله‌زاده، مدیرعامل استقلال در ابتدای فصل از عملکرد مصطفی آجورلو، مدیرعامل وقت آبی‌ها در کنار گذاشتن غفوری انتقاد کرده بود و همه منتظر اقدام عملی فتح‌الله‌زاده بودند، هیچ خبری، اما نشد تا دوباره فرضیه ممنوع بودن حضور وریا در استقلال بر سر زبان‌ها بیفتد.

در این شرایط نام چند تیم مانند نفت مسجدسلیمان، پیکان و تراکتور به عنوان مشتریان این مدافع راست به میان آمد. چند خبرنگار و رسانه چهارشنبه از توافق نهایی غفوری با تراکتور خبر دادند، این قرارداد، اما پنجشنبه امضا نشد تا یک‌بار دیگر شائبه‌هایی درباره نحوه فعالیت کاپیتان سابق استقلال در فوتبال ایران مطرح شود. این سوال مطرح است چرا تیم‌های خواهان غفوری عقب‌نشینی می‌کنند؟

غفوری ۳۵ ساله قصد ندارد از فوتبال خداحافظی کند. از نظر قانونی او می‌تواند در ادامه لیگ در تیم جدیدی بازی کند. قرارداد غفوری با فولاد در مهلت قانونی نقل‌و انتقالات فسخ شده و او می‌تواند به عنوان بازیکن آزاد با یک تیم جدید قرارداد ببندد.

به نظر می‌رسد بنا بر دلایلی مبهم تیم جدید وریا نباید استقلال یا تراکتور باشد. احتمال اینکه در ادامه لیگ این بازیکن سنندجی با پیراهن پیکان به میدان برود، کم نیست. پیکان هم اگر به صف استقلال، فولاد و تراکتور پیوست و قید داشتن این بازیکن محبوب را زد، البته نباید تعجب کرد.

انتهای مطلب/م.ع

نظر شما