کد خبر: ۵۳۹۶۸
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۹

قیمت گذاری جدید نهضت مسکن ملی چگونه است؟

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران اعلام کرد: هزینه ۵۲۵ میلیونی ساخت واحد ۷۵ متری نهضت ملی مسکن تایید شده و هزینه ساخت هر متر خانه‌های ویلایی این طرح ۳.۹ میلیون می باشد.
قیمت گذاری جدید نهضت مسکن ملی چگونه است؟

به گزارش تجارت امروز؛ طبق اظهارات علیرضا جعفری نرخ جدید نهضت مسکن ملی اعلام شد.

علیرضا جعفری در جمع خبرنگاران درباره قیمت تمام شده واحد‌های نهضت ملی مسکن اظهار کرد: در بحث واحد‌های این طرح ۲ رویکرد داریم؛ یکی ساختمان‌های ویلایی یک طبقه است و دیگری در قالب ساختمان‌های ۴ تا ۷ طبقه.

وی در این‌باره توضیح داد: در رویکرد اول زمین را در سراسر کشور به مردم واگذار می‌کنیم و آن‌ها با استفاده از تسهیلات اقدام به ساخت و ساز واحد مسکونی می‌کنند.

وی افزود: بر این اساس تا مرحله سفتکاری و اتمام نما برآورد‌های ما ۳ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان است. این واحد‌ها باید در بازه زمانی کمتر ۱۲ ماه بدون مشاعات و هزینه‌های مربوط به آسانسور و ... ساخته می‌شود.

وی تصریح کرد: در شهر‌هایی که متقاضی زیاد است و زمین کم، ساختمان‌های ۴ و ۷ طبقه ساخته می‌شود قرارداد‌ها بر اساس هر مترمربع ۴.۵ میلیون تومان سال ۱۴۰۰ و ضریب تعدیل سه ماهه سوم سال ۱۴۰۰ محاسبه می‌شود. از سوی دیگر با توجه به این‌که ضریب تعدیل سال ۱۴۰۱ عددی که الان ملاک عمل است حدود ۷ میلیون تومان است. امیدواریم با صرفه‌جویی در مقیاس در حوزه پیمانکاران گرید یک بتوانیم مدیریت هزینه را در پروژه‌های نهضت ملی مسکن داشته باشیم و در رنج ۷ میلیون تومان واحد‌ها را بسازیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره محوطه‌سازی و آماده‌سازی نیز گفت: با توجه به تمهیدات در حوزه اجرا و کمک صندوق ملی مسکن، امیدواریم قیمت تمام شده متقاضیان بتوانند منابع آنرا تامین کنند.

جعفری با اعلام این‌که متراژ واحد‌های نهضت ملی مسکن ۷۵ تا ۱۱۰ متر است در پاسخ به پرسش تسنیم درباره ورود احتمالی شرکت‌های خارجی به نهضت ملی مسکن افزود: تعداد زیادی شرکت خارجی برای حضور در نهضت ملی مسکن اعلام آمادگی کرده‌اند، اما اولویت ما این است که از توان شرکت‌های داخلی استفاده کنیم.

انتهای مطلب/م.ع

نظر شما