کد خبر: ۵۴۰۲۰
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۷

درآمد شرکت نفتی شل در سال ۲۰۲۲ دو برابر شد!

به گزارش سی ان ان، با وجود جنگ اوکراین و به وجود آمدن بحران انرژی و ورشکستگی برخی از شرکت‌ها در انگلیس آن هم به علت تورم، شرکت نفتی شل درآمد قابل توجهی کسب کرده است.
درآمد شرکت نفتی شل در سال ۲۰۲۲ دو برابر شد!

به گزارش تجارت امروز؛ به دلیل افزایش بهای نفت درآمد شرکت مفتی شل دو برابر افزایش یافت.

شبکه تلویزیونی سی ان ان از دو برابر شدن درآمد شرکت نفتی شل در سال ۲۰۲۲ به دلیل افزایش بهای انرژی خبر داد.

با وجود یکسال جنگ در اوکراین، بحران انرژی و ورشکستگی برخی از شرکت‌ها به خاطر تورم در انگلیس، شرکت نفتی شل درآمد قابل توجهی کسب کرده است. این شرکت اعلام کرد که در سال ۲۰۲۲ در حدود ۴۰ میلیارد دلار درآمد کسب کرده است؛ این دو برابر درآمد این شرکت در سال ۲۰۲۱ است.

افزایش بهای گاز و نفت پس از حمله روسیه به اوکراین در این موضوع بی اثر نبوده است. فعالان محیط زیست می‌گویند که شرکت شل اقدامات قابل توجهی برای دور شدن از انرژی‌های فسیلی انجام نداده است. این هفته فعالان محیط زیست به طور موقت یک کشتی متعلق به شرکت شل را در اقیانوس آرام به کنترل خود درآوردند.

"بیل ویر" خبرنگار سی ان ان از نیویورک به من ملحق می‌شود. میزان درآمد شرکت شل قابل توجه است. من اخبار این شرکت را برای سال‌ها پوشش می‌دهم. باید بگویم که بیشتر درآمد این شرکت ناشی از حمله روسیه به اوکراین است. ما شاهد افزایش شدید بهای سوخت هستیم. نظر شما در این رابطه چیست؟

این خبرنگار گفت: این موضوع جالبی است. جهان امروز به سوخت نیاز دارد. این سبب شده است که این شرکت درآمد زیادی را کسب کند. ما شاهد شکایت نامه‌های حقوقی زیادی ضد شرکت‌های بزرگ نفتی هستیم. تلاش شده است که این شرکت‌ها را مسئولیت پذیر کنند. شرکت شل هم قول داده است که میزان آلودگی ناشی از اقدامات خود را به میزان ۴۵ درصد کاهش دهد. اما به این موضوع توجهی نمی‌شود. شرکت نفتی اکسون موبیل هم ۴۶ میلیارد دلار در مدت یک سال درآمد کسب کرده است. درآمد شرکت شل در مقایسه با سال گذشته دو برابر شده است.

مجری گفت: ما شاهد نارضایتی مردم در انگلیس هستیم. هزینه‌های زندگی افزایش یافته است. ما شاهد افزایش تورم هستیم. ما شاهد افزایش نرخ بهره بانکی هستیم. با این وجود شاهد درآمد خیره کننده این شرکت‌های نفتی هستیم. فعالان محیط زیست می‌گویند که این شرکت‌ها از نابودی محیط زیست درآمد کسب می‌کنند. آیا آن‌ها مجوز این اقدام را دارند؟

خبرنگار سی ان ان گفت: فقیرترین و کوچک‌ترین کشور‌های جهان هزینه این اقدامات این شرکت‌ها را در رابطه با محیط زیست پرداخت می‌کنند. این موضوع باید بررسی شود. سوالی که وجود دارد این است که چه کاری باید انجام داد؟ ما شاهد افزایش مصرف انرژی هستیم. جهان خود رااز سوخت‌های فسیلی دور نکرده است.

انتهای مطلب/م.ع

نظر شما