کد خبر: ۵۴۰۵۴
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۷

630 واگن در انتظار متروی تهران

گره خرید 650 واگن مترو تهران پس از 5 سال باز شد.
630 واگن در انتظار متروی تهران

به گزارش تجارت امروز؛ براساس گزارشی از سوی شرکت متروی تهران  تامین پیش‌ پرداخت خرید ۶۳۰ واگن متروی تهران از سوی دولت تایید شده است.

در این گزارش آمده است: در مورد سرانجام تامین ۶۳۰ واگن مترو برای تهران توسط دولت، در هفته گذشته نامه مربوط به تامین سهم دولت از قرارداد خرید ۶۳۰ واگن توسط سازمان برنامه و بودجه تایید شد. براساس این گزارش، برای خرید ۶۳۰ دستگاه واگن مترو برای تهران باید مبلغی در حدود ۱۱۸ میلیون یورو به عنوان پیش‌پرداخت توسط دولت پرداخت می‌شد که با تایید این نامه یک گام مهم در راستای اجرایی شدن این قرار‌داد که پنج سال از تاریخ انعقاد آن می‌گذرد، برداشته شد.

البته باید در مرحله بعد گشایش LC (اعتبار اسنادی در تجارت بین‌الملل) را مجدانه پیگیری کنیم. همچنین سازمان برنامه و بودجه نامه تخصیص پیش‌پرداخت ۶۳۰ واگن مترو را به وزارت کشور ابلاغ کرده است که بعد از ابلاغ این نامه باید مساله از وزارت کشور پیگیری شود.

در این گزارش با بیان اینکه پنج سال از انعقاد قرارداد خرید ۶۳۰ واگن متروی تهران می‌گذرد، اعلام شده است: با همکاری دولت و سازمان برنامه و بودجه این مهم پس از ۵ سال محقق شد و این امیدواری وجود دارد تا پیش از سال جدید پیش‌پرداخت به شرکت سازنده واگن‌ها پرداخت شود تا هر چه سریع‌تر فرآیند ساخت واگن‌های مترو آغاز شود.

انتهای مطلب/م.ع

نظر شما