کد خبر: ۵۴۰۷۹
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۰

نام خودروهایی که 5 میلیون ارزان شدند

افزایش و یا کاهش قیمت 5 میلیون تومانی در بازار خودرو اتفاق افتاد.
نام خودروهایی که 5 میلیون ارزان شدند

به گزارش تجارت امروز؛ نوسان قیمت‌ها در بازار خودرو همچنان ادامه دارد به طوری که روز گذشته شاهد افزایش یا کاهش ۵ میلیون تومانی در بازار بودیم.

با وجود اینکه قیمت دلار تقریبا در یک قیمت ثابت مانده و شاهد تغییر آنچنانی قیمت دلار از ابتدای هفته نیستیم، اما باز هم بازار خودرو در مسیر صعودی در حرکت است و هر روز شاهد رکوردشکنی‌های جدید قسمتی در بازار خودرو هستیم.

این در شرایطی است که فعالان بازار خودرو، از نبود خریدار در بازار گلایه دارند و معتقدند که بازار به رکود تورمی عمیقی فرد رفته است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که قیمت برخی خودروها در بازار با افزایش حدود ۵ میلیون تومانی روبه‌رو شد، این در شرایطی است که شاهد بودیم پراید ۱۱۱ بدون تغییر قیمت، ۳۰۰ میلیون تومان به فروش رفت.

بر همین اساس، گزارش‌ها از روند بازار نشان می‌داد که دیروز در بازار قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو تغییری نکرد و به قیمت ۴۶۵ میلیون تومان فروخته شد. پژو ۲۰۶ تیپ ۵ نیز بدون تغییر قیمت، همان ۵۳۰ میلیون تومان در بازار فروش رفت.

اما این خودروها دیروز در بازار ۵ میلیون تومان گران شدند، به این‌ ترتیب پژو ۲۰۷ دستی پانوراما ۶۵۰ میلیون تومان، سمند EF۷ در حدود ۴۷۰ میلیون تومان، دنا اتوماتیک توربو پلاس ۷۴۵ میلیون تومان و ساینا S دنده‌ای‌ ۳۲۰ میلیون تومان قیمت پیدا کرد.

از سوی دیگر، دیروز بازار خودرو شاهد کاهش ۵ میلیون تومانی این خودروها بود، به طوری که قیمت رانا پانوراما پلاس به ۵۲۰ میلیون تومان و قیمت پراید ۱۳۱ به ۲۸۵ میلیون رسید.

در این میان، درحال‌حاضر در بازار خودرو تارا دنده‌ای ۶۳۵ میلیون تومان، تیبا صندوق‌دار SX بنزینی ۳۰۸ میلیون تومان، کوییک دنده‌ای R در حدود ۳۲۵ میلیون تومان و شاهین ۵۲۵ میلیون قیمت دارد.

انتهای مطلب/م.ع

نظر شما