کد خبر: ۵۴۰۸۶
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰

کدام ارز دیجیتال برای خرید بهتر است؟

با توجه به تنوع رمزارزهای موجود در بازار یکی از دغدغه های مشتریان رمز ارز این است که کدام ارز دیجیتالی برای خرید بهتر است؟
کدام ارز دیجیتال برای خرید بهتر است؟

به گزارش تجارت امروز؛ قبل از هر چیز هدف تان را از خرید رمز ارز مشخص کرده و سپس با ما همراه باشد.

چند وقت است که وارد بازار ارزهای دیجیتال شده اید؟ دارایی خود را بیشتر بر روی کدام رمز ارزها سرمایه گذاری کرده‌اید؟ انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای خرید و سرمایه گذاری یکی از اصلی ترین ارکان در بازار رمز ارزها به شمار می آید که بدون دانش و آگاهی کافی نمی توانید به خواسته خود دست یابید.

بنابراین بهتر است معیار و هدف خود را از سرمایه گذاری و خرید یک ارز دیجیتال مشخص کنید تا در نهایت بتوانید بهترین رمز ارز مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید. شما چطور ارز دیجیتال دلخواه خود را انتخاب و خریداری می کنید؟

کدام رمز ارز را بخریم؟

حضور سرمایه گذاران بالقوه و فعال طی چندین سال گذشته توانسته چهره بازار ارزهای دیجیتال را تغییر دهد. بسیاری از این سرمایه گذاران بالقوه بیت کوین و اتریوم را نقطه شروع فرآیند سرمایه گذاری خود یا حتی سایر کاربران می دانند.

بیت کوین و اتریوم ارزش زیادی دارند و می توانند آینده درخشان، مداوم و پرثمری داشته باشند. اما تکلیف سرمایه گذارانی که قصد خرید اتریوم و بیت کوین و یا حتی خرید لایت کوین را ندارند چه می شود؟ آنها باید کدام یک از ارزهای دیجیتال را خریداری کنند؟

طبق اطلاعات و آمار به دست آمده از کارشناسان این حوزه، علاوه بر قیمت و قدمت یک ارز دیجیتال معیارهای دیگری نیز وجود دارند که به سرمایه گذاران کمک می کنند در مورد خرید ارز دیجیتال تصمیمات هوشمندانه تری بگیرند، متوجه شوند که کدام ارز دیجیتال پتانسیل سرمایه گذاری بالایی دارد و کدام یک از این رمز ارزها خطر سقوط خواهد داشت.

معیارهای اصلی انتخاب و خرید ارز دیجیتال

به تازگی وارد بازار ارزهای دیجیتال شده اید؟ اگر به تازگی قصد دارید در بازار رمز ارزها سرمایه گذاری کنید باید قبل از شروع فرآیند و روند سرمایه گذاری، عوامل فنی موثر بر ارزش بازار ارزهای دیجیتال را به طور عمیق مورد بررسی قرار دهید تا از آنچه که در حال ورود به آن هستید، درک اساسی داشته باشید.
طبق توصیه‌های افراد کارشناس و موفق حاضر در این حوزه، بیشتر از هر چیزی باید روی خود پروژه، روی مشکلی که حل می‌کند و روی جایی که ارزش واقعی خود را دریافت می کند، متمرکز باشید. به هنگام تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری بالقوه ارزهای دیجیتال، چندین معیار و فاکتور وجود دارد که در تصمیم گیری شما موثر هستند.

وب سایت و رسانه اجتماعی مرتبط به رمز ارز

به هنگام انتخاب یک ارز دیجیتال اولین نکته ای که شما را به آن رمز ارز جذب می کند، نوع تبلیغات و نحوه معرفی آن خواهد بود. بنابراین می توان گفت دید اولیه و نمای ابتدایی یک ارز دیجیتال مهم ترین بخش در انتخاب و خرید آن رمز ارز به شمار می آید.
با بررسی وضعیت وب سایت یک ارز دیجیتال و کانال های رسانه های اجتماعی آن می توان متوجه شد که این ارز دیجیتال از نظر اجتماعی تا چه حدی فعال است. در ضمن به بینش کامل تری نسبت به تیم و جامعه آن ارز دیجیتال به دست می آورید.
وب سایت یک رمز ارز مناسب، بسیار ساده و کاربردی است و تمامی جزئیات مربوط به آن ارز دیجیتال را همانند تیم پشت پرده، وایت پیپر و نقشه راه آن را به صورت آشکار به اشتراک می گذارد.

تیم موسس و بنیان گذاران رمز ارز

اعتبار و تجربه تیم موسس و بنیان گذار یک ارز دیجیتال می تواند نقش بسزایی در موفقیت و شکست آن داشته باشد. اگر تیم موسس و بنیان گذار یک رمز ارز به صورت آشکار و مشخص معرفی نشود، در واقع چراغ خطری روشن می شود البته بیت کوین یک استثنا بود و هست.

وایت پیپر و نقشه راه

شما به عنوان یک سرمایه گذار و خریدار باید به بخش های مهم یک ارز دیجیتال توجه کنید. یکی از اجزای مهم ارزیابی ارزش بلند مدت یک رمز ارز، وایت پیپر و نقشه راه آن است. یک رمز ارز قوی و مستحکم دارای یک وایت پیپر و نقشه راه کامل و درست است.
وایت پیپر سندی نام دارد که توسط پروژه رمز ارز تولید و منتشر شده است. در ضمن تمامی اطلاعات فنی مرتبط به مفهوم شما در آن وجود دارد. با بررسی این مفاهیم شما می توانید به درک درستی از یک ارز دیجیتال دست یابید و بفهمید که که آیا ارزش این رمز ارز ماندگار است یا به طور کلی ارزش بالقوه و پایداری نخواهد داشت.

سرمایه گذاران عمده

یکی دیگر از بهترین روش ها در انتخاب یک رمز ارز مناسب برای خرید، بررسی سرمایه گذاران عمده آن است. به عبارت دیگر شما باید بررسی های لازم را انجام دهید تا متوجه شوید که آیا پروژه از قبل سرمایه گذار داشته و اگر دارد این افراد چه کسانی هستند.
در صورتی که ارز دیجیتال منتخب شما پیش تر توسط شرکت های سرمایه گذاری معروف یا سرمایه گذاران بزرگی سرمایه گذاری شده باشد، این مسئله نشانه خوبی خواهد بود.

جامعه یک ارز دیجیتال

در بسیاری از پروژه های رمز ارزی اشتیاق و وسعت جامعه نقش زیادی در موفقیت اولیه و مستمر پروژه دارد، اگر به هنگام ارزیابی یک ارز دیجیتال باید مراقب رفتار افراد جامعه نیز باشید.

گاهی اوقات تبلیغاتی که برای یک ارز دیجیتال انجام می شود، می تواند فراتر از ارزش واقعی یک رمز ارز را نشان دهد یا ارزش واقعی آن را پنهان کند. از این رو به همین دلیل شما هرگز نباید براساس تبلیغات یک ارز دیجیتال انتخاب و خریداری کنید.
افزایش مداوم معاملات در دوره های زمانی طولانی به طور معمول یک علامت مثبت برای نشان دادن پتانسیل بلند مدت یک رمز ارز خواهد بود.

ارزش بازار سرمایه

طبق نظریه اصلی کارشناسان بهتر است به ارزش بازار نیز توجه داشته باشید تا ارزش کل یک رمز ارز نیز در اختیار شما قرار گیرد. ارزش بازار سرمایه حاصل ضرب قیمت یک ارز دیجیتال در تعداد سکه‌های در گردش است.

همچنین ارزش بازار تصویر واضح تری از پتانسیل رشد یک دارایی رمز ارز ارائه می دهد. فراموش نکنید ارزش بازار رمز ارزها با ارزش سایر بازارها متفاوت است و به شکل دیگری محاسبه می شود.

انتهای مطلب/م.ع

نظر شما