کد خبر: ۵۴۱۲۳
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۰

ذخیره‌سازی میوه‌ شب عید و ورود برنج تنظیم بازار به قزوین

قیمت کالاهای اساسی در قزوین؛ اعم از گوشت، صیفی، حبوبات به شرح زیر می باشد.
ذخیره‌سازی میوه‌ شب عید و ورود برنج تنظیم بازار به قزوین

به گزارش تجارت امروز؛ برنج تنظیم بازاری روانه ی بازار قوین شد.

به گفته مسئولان جهاد کشاورزی استان قزوین به‌زودی ۹۴۴ تن برنج تنظیم بازار با قیمت مصوب در بازار استان توزیع می‌شود، همچنین نخستین محموله سیب شب عید از سردخانه اشنویه به مقصد قزوین بارگیری شده و مقرر است این میوه‌ها در راستای تنظیم بازار ایام عید به بازار عرضه شوند.

این هفته قیمت هر کیلو مرغ کشتار روز در بازار قزوین ۵۶ هزار و ۵۰۰ تومان بود، همچنین هر کیلو سینه مرغ نیز با قیمت ۸۷ تا ۹۰ هزار تومان و هر کیلو ران مرغ با قیمت ۵۶ هزار و ۵۰۰ تومان به مشتریان عرضه شد.

مدیرعامل اتحادیه دامداران معتقد است قیمت دام زنده سبک باید از ۱۴۰ به ۲۵۰ هزار تومان برسد!

حسین نعمتی، مدیرعامل اتحادیه دامداران قزوین اظهار کرد: افزایش قیمت‌های اخیر گوشت قرمز حاصل بی‌توجهی مسئولین به هشدارهای دامداران در خصوص نابودی این صنعت است. متأسفانه مسئولین به حرف اتحادیه‌ها گوش نمی‌دهند و تولیدکننده و مصرف‌کننده را دچار بحران‌های این‌چنینی می‌کنند. ما در مورد تبعات فرستادن دام‌های مولد به کشتارگاه هشدار داده بودیم و امسال شاهد حدود ۳۰ درصد کاهش زایش بره و گوساله خواهیم بود.

وی ادامه داد: زمانی‌که صنعت دامداری کشور با بحران مواجه شد و دامداران اقدام به فرستادن دام‌های مولد خود به کشتارگاه‌ها کردند، ما به دولت بارها هشدار دادیم اگر این شرایط بحرانی ادامه پیدا کند و مادینه‌ها را به کشتارگاه‌ها بفرستند در سال‌های پیش‌رو با کاهش بره و گوساله در بازار مواجه خواهیم شد و مشکل تأمین گوشت خواهیم داشت، اما متأسفانه مسئولین گوش نمی‌دهند.

مدیرعامل اتحادیه دامداران قزوین با اشاره به وارد کردن گوشت قرمز منجمد برای تنظیم بازار عنوان کرد: وارد کردن گوشت منجمد نیز ضربه دیگری به دامداران کشور می‌زند، افزایش ۵۰۰ درصدی قیمت نهاده‌های دامی نیز یکی دیگر از علل افزایش قیمت گوشت قرمز است، علی‌رغم این حجم از افزایش قیمت می‌بینیم که قیمت دام زنده سبک و سنگین که حدود ۵۰ هزار تومان بوده است، به ۹۰ هزار تومان در دام سنگین و ۱۴۰ هزار تومان در دام سبک رسیده است، در حالی که قیمت هر کیلوگرم دام زنده باید حدود ۲۵۰ هزار تومان باشد.

قیمت انواع گوشت قرمز و امعا و احشای دامی

اکنون قیمت هر کیلو از انواع گوشت قرمز در بازار قزوین به این شرح است: گوشت گوساله ران و سردست بدون چربی ۲۷۵ هزار تومان، گوشت گوساله مخلوط ۲۵۹ هزار تومان، قلوه‌گاه گوساله ۱۵۰ هزار تومان، گوشت گوسفندی ران و سردست با راسته گردن و بدون چربی ۳۸۰ هزار تومان، گوشت گوسفندی ران و سردست با راسته گردن و با چربی ۳۶۰ هزار تومان، گوشت گوسفندی مخلوط ۲۸۰ هزار تومان.

قیمت انواع امعا و احشای دامی نیز به این شرح است: سیراب گاوی ۴۵ هزار تومان، سیراب گوسفندی ۵۰ هزار تومان، جگر سفید گاوی ۴۵ هزار تومان، جگر سفید گوسفندی ۵۰ هزار تومان، جگر سیاه گاوی ۲۵۰ هزار تومان، جگر سیاه گوسفندی ۳۳۰ هزار تومان، پاچه گاوی ۹۰ تا ۱۰۰ هزار تومان، پاچه گوسفندی ۱۲ تا ۱۵ هزار تومان، زبان گاوی ۲۵۰ هزار تومان.
ماهی‌هایی که هم‌چنان در سیر صعودی قیمت هستند

ماهی یکی از کالاهایی است که این روزها قیمت آن در سیر صعودی قرار گرفته است. یکی از ماهی‌هایی که علاوه بر افزایش قیمت‌ در هفته‌های گذشته، از هفته پیشین تا این هفته نیز گران شده، حلوا است. ماهی حلوا که هفته گذشته ۷۵ تا ۸۵ هزار تومان بود، این هفته به ۹۵ هزار تومان رسید.

قیمت انواع ماهی در بازار قزوین به این شرح است: سالمون ۱۲۳ تا ۱۴۱ هزار تومان، قزل‌آلا ۱۱۷ تا ۱۲۳ هزار تومان، شیر نیزه‌ای ۱۱۰ تا ۱۱۷ هزار تومان، سفید ۱۱۵ هزار تومان، حلوا ۸۶ تا ۹۵ هزار تومان، تن ۵۵ تا ۶۸ هزار تومان، بیکت ۵۶ تا ۶۷ هزار تومان، آزاد ۵۲ تا ۶۵ هزار تومان، قباد ۴۲ تا ۴۸ هزار تومان، کیلکا و کپور ۴۰ هزار تومان.

۹۴۴ تن برنج تنظیم بازار در استان قزوین توزیع می‌شود

سید ابوطالب مهدویان، مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اظهار کرد: ۹۴۴ تن برنج تنظیم بازار با قیمت مصوب تا چند روز آینده در بازار استان توزیع می‌شود. این میزان برنج شامل ۸۶۸ تن برنج هندی و ۷۶ تن برنج تایلندی است. قیمت مصوب برای مصرف‌کننده برای هر کیلوگرم برنج هندی ۳۵ هزار تومان و برای هر کیلوگرم برنج تایلندی ۱۸ هزار تومان است. این میزان برنج علاوه بر تأمین نیاز مصرف‌کننده، به تعادل‌بخشی در بازار و ثبات در قیمت‌ها منجر خواهد شد.

وی ادامه داد: به‌زودی مباشران توزیع شامل فروشگاه‌ها، تعاونی‌های کارمندی و کارگری، تعاونی‌های روستایی و اصناف تا چند روز آینده به توزیع برنج‌های تنظیم بازار اقدام خواهند کرد. شهروندان می‌توانند در صورت تمایل برنج تنظیم بازار را از طریق سامانه‌ها و نرم‌افزارهای اینترنتی خریداری کنند.

قیمت هر کیلوگرم از انواع برنج در بازار قزوین به این شرح است: حسن‌سرا دم‌سیاه ۱۳۵ هزار تومان، علی هاشمی ۱۰۰ تا ۱۳۰ هزار تومان، صدری هاشمی آستانه و علی کاظمی ۱۱۵ هزار تومان، دودی ۸۵ تا ۱۰۰ هزار تومان، طارم ۷۵ تا ۹۰ هزار تومان، فجر ۶۰ تا ۷۵ هزار تومان، عنبربو ۶۳ تا ۷۰ هزار تومان، شیرودی ۶۲ تا ۶۵ هزار تومان، خوشپخت ۳۶ تا ۵۰ هزار تومان، هندی ۳۸ تا ۴۲ هزار تومان.

قیمت انواع حبوبات در بازار قزوین

قیمت انواع حبوبات در بازار قزوین به این شرح است: لوبیا کشاورزی ۷۵ تا ۸۰ هزار تومان، لوبیا چیتی ۶۵ تا ۷۵ هزار تومان، عدس ۵۰ تا ۶۸ هزار تومان، نخود ۵۰ تا ۶۷ هزار تومان، سفید ۶۲ هزار تومان، لوبیا قرمز ۴۷ تا ۵۵ هزار تومان، لپه ۴۲ تا ۵۰ هزار تومان، لوبیا چشم‌بلبلی ۴۵ تا ۴۶ هزار تومان، ماش ۴۴ تا ۴۵ هزار تومان.

بارگیری اولین محموله میوه شب عید از اشنویه به قزوین

شهرام رحمانی، مدیر تعاون روستایی استان قزوین اظهار کرد: اولین محموله سیب شب عید از سردخانه اشنویه به مقصد قزوین بارگیری شد و مقرر است این میوه‌ها در راستای تنظیم بازار ایام عید به بازار عرضه شوند. به منظور نظارت بر نحوه حمل سهمیه سیب استان، همکاران اتحادیه تعاون روستایی در محل سردخانه سیب اشنویه حاضر شده‌اند و نسبت به عقد قرارداد خرید سیب اقدام کرده‌اند.
وی ادامه داد: تلاش کلیه همکاران ذخیره‌سازی محصول باکیفیت است تا در زمان توزیع، مردم از تهیه میوه‌های نوروزی رضایت داشته باشند. میوه شب عید با کیفیت مناسب تهیه و در سردخانه‌های مجهز ذخیره خواهد شد تا با حذف دلالان و واسطه‌گران از افزایش قیمت‌ها در پایان سال جلوگیری شود.

قیمت انواع میوه در بازار قزوین به این شرح است: موز ۶۰ تا ۷۵ هزار تومان، انار ۲۵ تا ۵۰ هزار تومان، گلابی ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان، به ۲۵ تا ۴۰ هزار تومان، سیب ۱۴ تا ۴۰ هزار تومان، کیوی ۱۵ تا ۳۷ هزار تومان، لیموشیرین ۱۵ تا ۳۵ هزار تومان، خیار ۱۶ تا ۳۰ هزار تومان، نارنگی ۱۵ تا ۳۰ هزار تومان، پرتقال ۱۰ تا ۳۰ هزار تومان.

صیفی‌ و سبزی کماکان در گرانی

درست است که همه ساله در فصل سرما صیفی‌و سبزی تا حدودی گران می‌شوند، اما گرانی صیفی‌ در زمستان امسال بی‌سابقه بود. قیمت پیاز که تا ۲ ماه پیش به ۱۰ هزار تومان هم نمی‌رسید، اکنون به ۴۰ هزار تومان رسیده است. کاهو که ۵ هزار تومان بود، ۲۰ هزار تومان شده و سبزی خوردن ۲۰ هزار تومانی به ۴۰ هزار تومان رسیده و بقیه انواع صیفی‌نیز به همین شکل در سیر صعودی قیمت قرار گرفته‌اند.

قیمت انواع صیفی‌ و سبزی در بازار قزوین به این شرح است: سیب‌زمینی ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان، پیاز ۲۰ تا ۴۰ هزار تومان، گوجه‌فرنگی ۱۰ تا ۱۸ هزار تومان، سیر ۴۰ تا ۷۰ هزار تومان، بادمجان ۱۵ تا ۲۳ هزار تومان، کدو ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، لبو ۱۱۵ تا ۱۶ هزار تومان، شلغم ۸ تا ۱۲ هزار تومان، هویج ۷ تا ۸ هزار تومان، لیموترش ۲۵ تا ۳۵ هزار تومان، نارنج ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان، ترب ۱۰ هزار تومان، فلفل‌دلمه ۵۰ هزار تومان، لوبیاسبز ۴۵ هزار تومان، برگ‌کلم ۶ تا ۸ هزار تومان، گل‌کلم ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان، کاهو ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، کاهو پیچ ۲۵ هزار تومان، کلم‌بروکلی ۲۵ هزار تومان، کرفس ۱۲ هزار تومان، سبزی‌خوردن ۴۰ هزار تومان.

انتهای مطلب/م.ع

نظر شما